Amazon podnosi pensje!

Możliwość komentowania Amazon podnosi pensje! została wyłączona Aktualności, Praca

Już od września br,  firma Amazon zapowiada podwyższenie płac swoim pracownikom we wszystkich pięciu polskich Centrach Logistyki E-Commerce (we Wrocławiu,  Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Poznaniu ). We Wrocławiu pensje wzrosną nawet o 15.6%. W zależności od stażu w firmie, płace pracowników poziomu początkowego kształtują się na poziomie od 18,5 do 19,5 PLN/h a kierownicy zespołów otrzymują od 23,5 do 24,5 PLN/h.

amazon sosnowiec fot. mat. prasowe

Do wynagrodzenia dochodzi premia miesięczna do 15% oraz wiele świadczeń pozapłacowych, w tym transport do i z pracy na wybranych trasach (z takich miast jak: Kamienna Góra, Wałbrzych, Rawicz, Milcz, Głuchołazy, Kamieniec, Wrocław, Bielawa, Piława, Legnica, Koskowice, Pieszyce, Boków, Bożnowice, Kamiennik, Nowa Ruda, Wołów, Oleśnica, Świdnica, Brzeg), czy program finansujący edukację Postaw na Swój Rozwój.

amazon e-commers fot. mat. prasowe

Coroczny przegląd płac, realizowany przez firmę, ma na celu zapewnienie ciągłej, wysokiej konkurencyjności oferty Amazon na rynku pracy.

Chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne benefity, dlatego w drugim kwartale każdego roku analizujemy informacje dotyczące wynagrodzeń na podobnych stanowiskach we wszystkich lokalizacjach, w których działamy. Następnie ogłaszamy wyniki tych badań w trzecim kwartale i wprowadzamy odpowiednie zmiany w naszym systemie wynagrodzeń. Nieustannie rozwijamy naszą sieć logistyczną w Polsce i poszukujemy utalentowanych osób, które dołączą do naszych zespołów w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Sosnowcu – powiedział Steven Harman, Wiceprezes ds. Operacyjnych Amazon na Europę.

Firma Amazon w tym roku zebrała i przeanalizowała dane prawie 200 innych pracodawców działających w regionach gdzie funkcjonują jej centra logistyczne. Porównania dotyczyły indywidualnych stawek na podobnych stanowiskach a także świadczeń pozapłacowych.

Poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon we Wrocławiu otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15%, co oznacza, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy będzie zarabiać miesięcznie nawet ponad 3700 PLN brutto, a kierownik zespołu ponad 4700 PLN brutto – powiedziała Marta Dworowska, Dyrektor HR w polskim oddziale Amazon – Amazon oferuje nie tylko konkurencyjne płace, ale też bardzo atrakcyjne świadczenia, takie jak darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za 1 PLN oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. PLN na kursy zawodowe i szkolenia.

Nowe stawki wynagrodzeń będą obowiązywać od 1 września 2018. Podwyżki obejmą także pracowników sezonowych zatrudnionych w okresie tegorocznego świątecznego szczytu sezonu.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma stworzyła w kraju ponad 14 000 stałych miejsc pracy w 5 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy). 

UWAGA: Rekrutacja na wszystkie stanowiska wciąż trwa a aktualne ofert pracy dostępne są na stronie www.pracujwamazon.pl