5. edycja Kongresu 590, znamy datę!

Możliwość komentowania 5. edycja Kongresu 590, znamy datę! została wyłączona Aktualności, Biznes

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-22 października 2020 r. w Jasionce k. Rzeszowa. Data Kongresu pozostanie niezmienna, a formuła zostanie dostosowana do aktualnych rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. Organizatorzy zapewniają, że są przygotowani na realizację Kongresu 590 stacjonarnie, ale także online w przypadku pojawienia się jakichkolwiek obostrzeń.

kongres 590

kongres 590

Podczas 5. edycji skupimy się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, czyli ogólnoświatowa pandemia spowodowana wirusem COVID-19, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że powinniśmy wyciągnąć wnioski i dokładnie przygotować się na nadchodzący czas.

– Obecna sytuacja rewiduje poglądy i pozwala spojrzeć inaczej na otaczającą nas rzeczywistość. Nasze pokolenie stoi przed wyzwaniami nowoczesności i próbami zmieniającego się świata. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że cezura 10 lat obejmuje okres naprawdę bliski. Dla wielu z nas poprzednia dekada jawi się, jakby to było wczoraj, a jednocześnie po pewnej analizie dostrzegamy, jak wiele wokół nas się zmieniło. – mówi Remigiusz Kopoczek, Prezes Kongresu 590.

– Chcemy rozmawiać o tych zmianach, o tym, jak być gotowym na różnego rodzaju doświadczenia oraz rozwiązania, które oferuje nam nauka wraz z biznesem – dodaje.

W 2030 roku będziemy mieli rozbudowaną i uporządkowaną infrastrukturę gazową, nowe centralne lotnisko, sieć autostrad, ale też starsze społeczeństwo. Nowocześni obywatele będą świadomi swoich potrzeb materialnych – będą ludźmi wchodzącymi w dorosłe życie z pamięcią wydarzeń obecnego roku, ale też oczekującymi komfortu i stabilizacji. Niezbędna jest weryfikacja planów i dostosowanie wszystkich dziedzin życia do osiągnięcia wyznaczonego celu, jakim jest projekt Polska 2030.

kongres 590 logo

Podczas corocznego spotkania w Centrum Kongresowym Jasionka pod Rzeszowem, porozmawiamy z liderami branż i obszarów o projekcie Polska 2030. Podczas warsztatów z przedstawicielami nauki i MŚP będziemy pracować nad planem niezbędnych rozwiązań i działań, a przy wykorzystaniu technologii online dotrzemy podczas debat do nowych grup odbiorców. W związku z tym, że będziemy rozmawiać o Polsce w następnej dekadzie – liczba 10, określa również liczbę obszarów, które poddamy dyskusji:

1. Patriotyzm gospodarczy – jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?

2. Klimat – wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).

3. Energia – co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom, magazynowanie energii)?

4. Rynek pracy – czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi)?

5. Eksport – co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie)?

6. Zdrowy styl życia – trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).

7. Internet – jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych)?

8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna – czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność społeczna, oszczędzanie)?

9. Infrastruktura – jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektromobilność)?

10. Demografia – jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi)? Zapraszamy już teraz do rejestracji na 5. edycję Kongresu 590 na www.kongres590.pl!

 

***

Kongres 590 – cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Organizatorem jest Kongres 590 sp. z o.o.