NASZ PATRONAT: Drugie Życie Budynków – Śniadanie Biznesowe w Łodzi

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Drugie Życie Budynków – Śniadanie Biznesowe w Łodzi została wyłączona Aktualności, Biznes, Mieszkania, porady ekspertów, Samorząd

Przed nami czwarte spotkanie z cyklu regionalnych śniadań biznesowych Inicjatywy Drugie Życie Budynków. Po Lublinie, Wrocławiu i Trójmieście przyszedł czas na Łódź. Już 26 września w historycznych murach Starej Drukarni rozmawiać będziemy o zmianach globalnych i ich wpływie na rynek nieruchomości. O tym, jak na naszych oczach zmieniamy podejście, oczekiwania i przyzwyczajenia odnośnie przestrzeni zarówno tej do pracy jak i do życia. .

 

Inaczej pracujemy, inaczej spędzamy czas wolny. Czy zmiany jakie zachodzą w naszej mentalności wyciskają piętno również na decyzje inwestorów, architektów i samorządów w kwestii planowania funkcji nowych i przekształcanych budynków? W jakim stopniu zmieniają rynek nieruchomości i przestrzeń miejską?

Wojtek Ławniczak z Very Human pokaże nam, jak dostrzec w nadmiarze informacji już nie tylko sygnały ale nawet symptomy nadchodzących zmian, by nie ignorować ich a właśnie na nich budować swoją przewagę konkurencyjną.

Joanna Mroczek i Renata Kamińska z CBRE zbiorą najświeższe dane z rynku nieruchomości by zderzyć je z globalnymi trendami. Na liczbach pokażą nam, w jakim stopniu polski rynek podąża za zmianami, jakie zachodzą w naszej mentalności. Na co muszą być gotowe samorządy, by zarządzane przez nich miasta nie tylko odpowiadały na potrzeby mieszkańców ale także je stymulowały, wyprzedzały? W jakim stopniu powinniśmy opierać się na rozwiązaniach innych, a w jakim wypracowywać swoje własne, autorskie? Jak poradzić sobie z zabudową już istniejąca? Jakie ścieżki dialogu wpracować na linii miasto – inwestor, by były postrzegane jako wartość a nie jako „problem” do zagospodarowania? Jak je przekształcać, by odpowiadały na potrzeby obecnych i przyszłych najemców? Jak podejść do inwestycji, by nie tylko ożywiała mury, ale miała wypływ na jej otoczenie i mieszkańców? Czy podejmując decyzje o rewitalizacji danego obszaru patrzymy na miasto całościowo, by decyzje o przekształcaniu budynków były uzupełnieniem oferty miasta a nie były jedynie podyktowane chwilową moda?

Do dyskusji organizator zaprosił inwestorów, deweloperów, właścicieli obiektów, doradców, architektów, samorządowców, konserwatora, by poznać potrzeby i oczekiwania każdej z tej grup. Merytorycznie wymieniać się informacjami by wspólnie zmieniać miasta skutecznie i mądrze, by na długo pozostawały atrakcyjne dla swoich mieszkańców.

Do dyskusji zapraszamy wspólnie z Partnerami: Miastem Łodzią, Nieruchomościami Orange, Starą Drukarnią, CBRE i Soletanche Polska. Patronat nad wydarzeniem objęły targi MIPIM

 

 

 

PROGRAM SPOTKANIA:

9.00 – 9.30 Rejestracja gości

9.30 – 10.00 Śniadanie i Networking

10.00 – 10.10 Powitanie gości: Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi

10.10 – 10.20 Kilka słów o Starej Drukarni, Gospodarz Miejsca: Marta Zgłobicka, Prezes Zarządu, Stara Drukarnia

10.20 – 10.35 Drugie Życie Budynków.
Prezentacja: Małgorzata Stochmal, Kierownik Projektu Nieruchomości Orange Polska

10.35 – 10.55 Jak będziemy mieszkać, pracować, spędzać wolny czas w mieście a jak podróżować? Przekrojowe spojrzenie na społeczeństwo i jego dynamicznie zmieniające się potrzeby.

Prezentacja: Wojciech Ławniczak, Very Human Services

10.55 – 11.15 Czy polski rynek nieruchomości nadąża za zmianami w naszej mentalności? Globalne trendy a rynek lokalny.

Prezentacja: Joanna Mroczek, Senior Director, Head CEE of Research & Marketing, CBRE

11.15 – 12.10 XIX – wieczne obiekty zabytkowe – możliwość adaptacji dającej szansę na ich przetrwanie czy mumifikacja prowadzącą do ich unicestwienia?

Prezentacja otwierająca dyskusję:
Rewitalizacja zaczyna się od solidnych fundamentów – dlaczego warto zaangażować geotechników jeszcze w trakcie prac projektowych? Dlaczego to się opłaca? – Paweł Świętochowski, Kierownik Działu Konstrukcji Żelbetowych, Soletanche Polska

Panel dyskusyjny:

  • Wojciech Rosicki, Wiceprezydent Miasta Łodzi
  • Prof. Robert Sobański, Wiceprezes Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów
  • Joanna Szpyra, Manager ds. Kluczowych Klientów, Nieruchomości Orange
  • Paweł Świętochowski, Kierownik Działu Konstrukcji Żelbetowych, Soletanche Polska
  • Rafał Leśniak, Właściciel, Budomal 360

Moderator: Małgorzata Wołczyńska, dziennikarka, Radio TOK FM

12.10 – 13.00 Dobre przykłady rewitalizacji we współpracy z Konserwatorem Zabytków.

Panel dyskusyjny:

  • Kamila Kwiecińska – Trzewikowska, Miejski Konserwator Zabytków
  • Katarzyna Kubicka, Regional Director, Office & Hotel Projects Department, Echo Investment S.A.
  • Krzysztof Czarnecki, Prezes, BaseCamp Student
  • Mikołaj Gauer, Prezes Zarządu, Melissa
  • Anna Mostowska, inwestor

Moderator: Marcin Włodarczyk, Dyrektor Regionalny, Colliers International

13.00 – 13.10 Q&A

13.10  Networking

źródło: www.drugiezyciebudynkow.pl