Soletanche Polska generalnym wykonawcą I Etapu inwestycji Centrum Symulacji Medycznych WUM

Możliwość komentowania Soletanche Polska generalnym wykonawcą I Etapu inwestycji Centrum Symulacji Medycznych WUM została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

28 października 2019 roku rozpoczęły się prace budowlane związane z projektem powstania budynku Centrum Symulacji Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w celu podniesienia skuteczności i jakości praktycznego nauczania studentów kierunków medycznych. Za prace związane z realizacją I Etapu inwestycji odpowiada konsorcjum: Soletanche Polska Sp. z o.o. – lider konsorcjum – oraz spółka Warbud SA, występująca w roli partnera.

W ramach I Etapu Soletanche Polska odpowiada za:
* Organizację placu budowy, tj. wykonanie ogrodzenia, usunięcie kolizji przyłączy do budynków sąsiadujących z powstającym obiektem, wykonanie do celów budowlanych przyłączy wody i energii, zrealizowanie oświetlenia terenu, a także wycinkę zieleni niskiej i wysokiej. Te prace zostały już wykonane. Obecnie trwa rozbiórka blaszanych baraków oraz wiaty.
* Prace z zakresu geotechnicznego, tj. wykonanie wykopu wstępnego, budowę murków prowadzących oraz 273 m.b. metrów ściany szczelinowej, która będzie pełniła potrójną funkcję: obudowy wykopu, fundamentu konstrukcji nadziemnej oraz ściany podziemia i garażu podziemnego.

Za realizację prac odpowiada zespół pod kierownictwem Krzysztofa Grafa, Kierownika Projektu, Soletanche Polska. Prace zakontraktowane przez konsorcjum mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2020 roku.
Docelowy budynek zaprojektowano jako dwie przenikające się bryły prostopadłościenne, jedna zlokalizowana równolegle do ulicy Pawińskiego, druga usytuowana równolegle do zabudowań Zakładu Patomorfologii WUM. Oba budynki będą posiadać dwie kondygnacje podziemne i pięć kondygnacji nadziemnych.

W projektowanym zespole budynków znajdą się :
a)    Część dydaktyczna akademicka:
• Sale symulacyjne wysokiej wierności;
• Sale umiejętności technicznych;
• Sala nauki umiejętności stomatologicznych;
• Sale obiektywnych strukturyzowanych egzaminów klinicznych oraz pacjentów standaryzowanych;
• Zaplecze magazynowe;
b)   Część dydaktyczna komercyjna:
• Centrum Kadawerowe z zapleczem technicznym i magazynowym oraz przebieralniami;
• Sale symulacyjne wysokiej wierności z przylegającymi powierzchniami magazynowymi;
• Sale umiejętności technicznych;
• Sala kształcenia umiejętności stomatologicznych;
• Sale seminaryjne;
• Sala audytoryjna;
• Dodatkowe zaplecze magazynowe.
c)    Powierzchnia komercyjno-administracyjna – powierzchnia przeznaczona pod wynajem (biurowa, handlowo-usługowa, kantyna);
d)    Pomieszczenia socjalne dedykowane pracownikom i nauczycielom;
e)    Pomieszczenia dla Zarządu Spółki WUM Investment Sp. z o.o. i administracji budynku.

Przedmiotowa inwestycja jest częściowo finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wdrożenie Programu Rozwojowego w oparciu o Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”. WUM otrzymał ponad 27 mln zł bezzwrotnej dotacji pozwalającej na rozwój dydaktyki przeddyplomowej z wykorzystaniem symulacji medycznych, w tym na wyposażenie sal symulacyjnych.

O firmie

Soletanche Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1996 roku. Firma wchodzi w skład grupy Soletanche Bachy, która jest światowym liderem budownictwa podziemnego. Nadrzędnym celem firmy jest realizacja powierzonych zadań w sposób profesjonalny, ekonomiczny i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Realizuje prace z zakresu budownictwa komercyjnego oraz przemysłowego, infrastruktury lotniczej, kolejowej, drogowej i morskiej, infrastruktury energetycznej, renowacji, budownictwa podziemnego, budownictwa hydrotechnicznego. Soletanche Polska jest wykonawcą fundamentowania specjalistycznego takich obiektów jak: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Centrum Praskie Koneser, rozbudowa I i II linii metra w Warszawie czy Trasa W-Z w Łodzi.