Rusza International Mining Forum 2019

Możliwość komentowania Rusza International Mining Forum 2019 została wyłączona Aktualności, Inwestycje, porady ekspertów

Już w najbliższy czwartek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczyna się dwudniowy IMF 2019. Jastrzębska Spółka Węglowa po raz drugi została gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia, w którym weźmie udział kilkuset gości z wielu krajów.

 

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa z siedzibą w Rybniku jest organizatorem, a JSW Innowacje partnerem merytorycznym zbliżającego się wydarzenia. Przez dwa dni – 11 i 12 kwietnia naukowcy, przedstawiciele spółek górniczych oraz przedsiębiorcy dyskutować będą o bezpieczeństwie i efektywności wydobycia w oparciu o przemysł 4.0.

Inauguracja i sesja plenarna odbędą się w czwartek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wśród gości pojawią się między innymi przedstawiciele ministerstwa energii, ambasador Australii, naukowcy, przedsiębiorcy oraz osoby związane z przemysłem wydobywczym. Pierwszy dzień poświęcony będzie surowcowej polityce przemysłowej oraz innowacyjnym technologiom wydobywczym.

Podczas paneli tematycznych, które zaplanowano drugiego dnia Forum m.in. w Katowicach i Jastrzębiu-Zdroju, zostanie poruszonych wiele zagadnień związanych z cyfryzacją, automatyzacją i robotyzacją w podziemnej eksploatacji złóż. Uwaga panelistów będzie skoncentrowana na działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy i eksploatacji złóż w warunkach zagrożeń naturalnych oraz na perspektywicznych technikach i technologiach głębienia szybów. Jeden z ciekawszych tematów to relacja węgiel – koks – gaz – wodór i nanostruktury węglowe jako odpowiedź na wyzwania gospodarki o obiegu zamkniętym. Kolejne zagadnienia mają dotyczyć rewitalizacji terenów pogórniczych na przykładzie byłej kopalni Krupiński, automatyzacji w procesie robót przygotowawczych oraz zastosowania nowoczesnych technologii w procesach przeróbki węgla.

IMF 2019 jest kontynuacją rozpoczętej przed dwoma laty współpracy różnych środowisk z wielu krajów związanych z branżą wydobywczą. Nadszedł czas, aby przyjrzeć się efektom tego spotkania i wyznaczyć nowe kierunki.

Konferencja International Mining Forum powstała w 2004 roku z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym organizatorem IMF 2019 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Rybnik. Jastrzębska Spółka Węglowa już po raz drugi została gospodarzem tej niezwykle prestiżowej konferencji.
Źródło: JSW