O zdrowiu, technologiach i ekologii na TEDxWSB

Możliwość komentowania O zdrowiu, technologiach i ekologii na TEDxWSB została wyłączona Aktualności, Nauka

 

 

Tegoroczna konferencja TEDxWSB była intensywnym, trwającym 9 godzin wydarzeniem,
w którym wzięło udział blisko 300 osób. Wystąpiło 17 prelegentów poruszających tematykę zastosowania technologii w zarządzaniu, medycynie i edukacji oraz dzielących się wiedzą o tym, jak dbać o zdrowe ciało, ducha i naszą planetę.

TEDxWSB to coroczne wydarzenie organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu na licencji międzynarodowej konferencji TED, której nazwa wywodzi się od poruszanej tematyki i słów – Technology, Entertainment and Design (Technologia, Rozrywka i Design).

Myślą przewodnią konferencji TEDxWSB, która odbyła się 18 czerwca br. było „Healthy & Smart”. Wydarzenie zostało poświęcone ideom, technologiom i różnego rodzaju praktycznym rozwiązaniom przyczyniającym się do podnoszenia jakości ludzkiego życia i skuteczności podejmowanych działań.

Aż trudno uwierzyć, jak wielu znakomitych mówców wystąpiło na tegorocznym TEDxWSB. Impreza poświęcona tematyce „Healthy & Smart” bez wątpienia spełniła oczekiwania ciekawymi i niebanalnymi wystąpieniami. Sądzę, że tak wartościowe i dobrze zorganizowane wydarzenia są potrzebne w naszym kraju bo pozwalają zdobyć cenną wiedzę bezpośrednio od samych ekspertówmówi Marcin Sikorski, jeden z prelegentów tegorocznej konferencji.Cieszę się, że mogłem być częścią tego eventu  i przekazać innymi swoją wiedzę dotyczącą Internetu Rzeczy i Smart rozwiązań. Zainspirowany pozytywną energią i reakcją publiczności mam nadzieję, że następna edycja będzie równie udana dla wszystkich jej uczestników – dodaje.

W konferencji wzięło udział ok. 300 osób, dla których poza prelekcjami przygotowano szereg dodatkowych atrakcji i aktywności, na które czas uczestnicy mieli w przerwach między prelekcjami. Odbył się pokaz mody marki KOKO World, która czerpie inspiracje z Afryki i działa w oparciu o zasady fair trade oraz koncert mis i gongów tybetańskich. Nie zabrakło też stoisk ze zdrową żywnością, ekologicznymi kosmetykami i roślinami, którymi można zaaranżować wnętrza tak, by sprzyjały wypoczynkowi i zdrowiu.

TEDxWSB to fantastyczne wydarzenie, na którym co roku spotykam niesamowitą publiczność, która chce coś zmienić w swoim życiu i jest niezwykle otwarta na nowe relacje i odkrycia. To publiczność, która chce słuchać, to znakomici prelegenci i wspaniała ekipa ludzi zaangażowanych we wspólne zadanie, jakim jest organizacja TEDx. W tym roku po raz pierwszy zastosowaliśmy aplikację opartą o grywalizację i to bardzo mocno zaktywizowało naszą widownię. Liczne konkursy uwalniające kreatywność pozwoliły zachować moc i uwagę naszych słuchaczy – mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, koordynatorka TEDxWSB.

 

Zadbano, by cała oprawa wydarzenia utrzymana była w duchu ekologii. Pakiety konferencyjne przygotowano w papierowych torbach, które można prać w pralce, wyprodukowanych we wrocławskiej Spółdzielni Panato oraz w bambusowe pendrive’y z nagranymi prezentacjami.

Według mnie tegoroczna konferencja TEDx była niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, prelegentów oraz organizatorów. Temat przewodni „Healthy & Smart”, został wspaniale pokazany przez organizatorów poprzez stoiska, atrakcje oraz upominki dla uczestników towarzyszące konferencji– mówi Kamila Tokarska, prelegentka.Jestem zdania, że wydarzenia takie jak TED i TEDx są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, ponieważ ludzie coraz bardziej zagłębiają się jedynie w otaczające nas technologie i zamykają się w swoich bezpiecznych „czterech ścianach”, a dzięki takim konferencjom mamy możliwość poznać, zainspirować się oraz nauczyć się czegoś od ludzi z wielu obszarów życia. Z licznych wiadomości, które otrzymałam od uczestników po tym wydarzeniu wiem, że moje wystąpienie wywołało dużo przemyśleń u wielu osób, które teraz patrzą na storytelling, którym zajmuję się zawodowo i poświęciłam mu swoje wystąpienie, z całkiem innej perspektywy – bardziej przyjaznej, a dla mnie to największa radość jaka mogła mnie spotkać.

Zapis wideo z konferencji dostępny jest na profilu TEDxWSB na Facebooku: www.facebook.com/TEDxWSB. Wszystkich wystąpień można wysłuchać w dowolnej chwili, będą one też udostępnione jako niezależne prelekcje na globalnym profilu TED na You Tube. Program konferencji oraz sylwetki prelegentów zaprezentowane są na stronie www.tedxwsb.pl.