Regionalna Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego we Wrocławiu

Możliwość komentowania Regionalna Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Biznes

W Hotelu Scandic we Wrocławiu, 23 kwietnia br. odbyła się Regionalna Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego. Odbywający się w całym kraju cykl 16 regionalnych konferencji BGK skierowany jest do osób mających wpływ na rozwój gospodarczy regionów.Konferencje Honorowym Patronatem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Każda konferencja jest niepowtarzalnym wydarzeniem uwzględniającym specyfikę i potrzeby konkretnego regionu, lokalnych władz, przedsiębiorców i społeczności. Będzie to również okazja do spotkań z ekspertami Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy przedstawią możliwości wspierania regionów i działających na ich terenie firm.
W regionalnych konferencjach BGK uczestniczą: przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele administracji.

Gości wrocławskiej konferencji BGK przywitała Prezes Zarządu BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka. Podczas wystąpień ekspertów, Wojciech Myślecki przedstawił problem współpracy przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego jako podstawy rozwoju regionalnego. Zwrócił uwagę, że Plan i Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, od momentu jego ogłoszenia ogniskuje i wyznacza ramy dzisiejszej debaty nad przyszłościa Polski.

Odbyła się również dyskusja panelowa pt. Wrocław. Wspólna droga do sukcesu – Partnerstwo Publiczno-Prywatne. W panelu uczestniczyli: Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Zarzadu Banku Gospodarstwa Krajowego, dr inż.Wojciech Myślecki, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej, Michał Wincenty Kołaciński, burmistrz Olesnicy oraz Rafał Domagalski-Łabędzki, współzałożyciel Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju.

Gościem specjalnym konferencji był mjr. Rocco A. Spencer, który wygłosił referat pt. „Odpowiedzialne przywództwo w biznesie i samorządzie”.