Politechniczne akcje na rzecz WOŚP

Możliwość komentowania Politechniczne akcje na rzecz WOŚP została wyłączona Aktualności

Partia szachów z rektorem prof. Arkadiuszem Wójsem? Unikalna bluza PWr w rozmiarze dziecięcym? Prowadzenie audycji w Radiu Luz? Trening wioślarski z wicemistrzem olimpijskim? A może sterowanie podwodnym dronem, przejażdżka elektrycznym motocyklem, bolidem lub szybowcem?

 

gadżety PWr na licytację WOŚP fot. PWr
gadżety PWr na licytację WOŚP fot. PWr

Na politechnicznych aukcjach w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdy znajdzie coś dla siebie!

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia. W tym roku pieniądze będą zbierane pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który pozwoli podwyższyć standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Do zbiórki na szczytny cel tradycyjnie włącza się społeczność PWr.

Oto przegląd propozycji:

 • Dla wszystkich fanów szachów mamy nie lada gratkę – można wylicytować pojedynek z rektorem PWr i wielkim fanem tej królewskiej gry, prof. Arkadiuszem Wójsem.

Link: https://allegro.pl/oferta/11717704911.

szachowy pojedynek z rektorem PWr na licytację WOŚ
szachowy pojedynek z rektorem PWr na licytację WOŚP fot. PWr
 • Charakterystyczne bordowe bluzy Politechniki wciąż rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ale Fundacja Manus ofiarowała na aukcję coś naprawdę unikalnego, czego nie można nabyć w żadnym sklepie. Oto jedyna w swoim rodzaju bluza PWr w dziecięcym rozmiarze 92.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722503061.
bluza PWr w dziecięcym rozmiarze 92 na licytacji dla WOŚP
bluza PWr w dziecięcym rozmiarze 92 na licytacji dla WOŚP fot. PWr
 • Jeśli ktoś interesuje się pojazdami elektrycznymi, to polecamy aukcję Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Nasi studenci oferują możliwość przejechania się Trajką, czyli elektrycznym pojazdem trzykołowym, przeznaczonym do driftu.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722518464.
 • Dla tych, którzy potrzebują jeszcze większej dawki adrenaliny, PWR Racing Team proponuje trening z kierowcami wyścigowymi ze swojego zespołu. Odbędzie się on w największym w Polsce centrum symulatorów Apex One w Sky Tower.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722527364.
 • Pewnie mało kto widział kiedyś autonomicznego drona podwodnego. Koło Naukowe Automatyki i Robotyki Robocik oferuje możliwość sterowania takim robotem za pomocą pada.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722535684.
 • A może spojrzeć na świat z dystansem? Z lotu ptaka? Taką namiastkę oferuje Akademicki Klub Lotniczy PWr, który zwycięzcę licytacji zaprosi na lot szybowcem z wykwalifikowanym i certyfikowanym instruktorem.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722494824.
 • Natomiast studenci z PWr Solar Boat oferują udział w wodowaniu swojej łodzi solarnej. Zwycięzca licytacji będzie mógł m.in. własnoręcznie zamontować panele słoneczne i pływaki, pomoże zwodować jednostkę pływającą na Odrze i obejrzy jej testy.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11743284538.
 • Chcesz powiosłować z trenerem Pawłem Rańdą, wicemistrzem olimpijskim z Pekinu? Przekonać się, jak szybko płynie łódź wioślarska? Weź udział w licytacji i wygraj voucher na wiosenny trening z męską lub żeńską osadą wioślarską PWr na Bulwarze im. Stanisława Kulczyńskiego.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722542940.
licytacja na voucher na wiosenny trening z męską lub żeńską osadą wioślarską PWr na Bulwarze im. Stanisława Kulczyńskiego
licytacja na voucher na wiosenny trening z męską lub żeńską osadą wioślarską PWr na Bulwarze im. Stanisława Kulczyńskiego fot. PWr
 • Dla marzących o karierze telewizyjnej świetną propozycję ma telewizja studencka STYK, która oferuje zwiedzanie swojego studia i przede wszystkim nagranie swojego własnego, autorskiego materiału.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11748036804.
 • A dla tych, którzy są po prostu dumni z tego, że studiują lub pracują na PWr, przygotowaliśmy nietuzinkowy zestaw gadżetów z logo uczelni.
  Link: https://allegro.pl/oferta/11722552808.

Radio Luz dla WOŚP

Jak co roku do zbiórki i promowania akcji na rzecz WOŚP aktywnie włącza się także Akademickie Radio Luz. – W dniu finału na 91,6 FM o godzinie 16 wystartuje program specjalny – mówi Anna Geryn, redaktorka naczelna radia. – Nasi reporterzy będą relacjonować to, co dzieje się we Wrocławiu i zachęcać do udziału w licytacjach, które sami przygotowaliśmy.

Nie mogło tutaj zabraknąć cieszącej się zawsze ogromnym zainteresowaniem aukcji na współprowadzenie programu muzycznego Audiostarter z szefem programowym i muzycznym Radia Luz Szymonem Baczyńskim. Poza tym na wylicytowanie czeka płyta winylowa „For Joseph Riddle” zespołu Sneaky Jesus, wraz z autografami muzyków. Album zajął trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych polskich płyt 2021 przygotowanym przez redakcję muzyczną Radia Luz. Jako trzeci przedmiot na aukcję została przekazana specjalna grafika przygotowana na płycie winylowej przez jedną z radiowych dziennikarek, Kamilę Chyziak z redakcji kultury.

Wszystkie aukcje „luzaków” można znaleźć tutaj: http://radioluz.pwr.edu.pl/gramy-razem-z-wosp/.