Platforma współpracy WPT i 3M, czyli wspólne działanie dla rozwoju innowacji

Możliwość komentowania Platforma współpracy WPT i 3M, czyli wspólne działanie dla rozwoju innowacji została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje, It

W lutym 2020 roku Wrocławski Park Technologiczny podpisał porozumienie z firmą 3M, którego celem jest wspólne działanie na rzecz promowania wymiany knowhow i doświadczenia między wrocławskimi przedsiębiorstwami oraz wspólnego opracowywania przez nie innowacyjnych rozwiązań, m.in. na rzecz przemysłu 4.0. Do udziału w platformie współpracy włączyło się już ponad 20 firm z różnych branż!

fot.-Wrocławski-Park-Technologiczny

W ramach porozumienia przedsiębiorcy związani z Wrocławskim Parkiem Technologicznym mają możliwość nawiązania współpracy z firmą 3M, która właśnie we Wrocławiu koncentruje swoją działalność produkcyjną w Europie. Mogą oni włączyć się w realizację 12 projektów z różnych specjalizacji, takich jak inżynieria, analityka, biotechnologia, zielone technologie, tworzenie prototypów i budowa maszyn oraz technologia polimerów, w ramach których opracowywane są innowacyjne rozwiązania mające zastosowanie we wrocławskim SuperHub3M. Jest on największym w Europie centrum produkcyjnym firmy 3M, przy którym działa ośrodek badawczo-rozwojowy.

– Współpraca z 3M daje wrocławskim przedsiębiorcom możliwość przedstawienia swoich pomysłów i rozwijania opracowanych przez nich innowacji na międzynarodową skalę. Korzystając z możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń, zyskują oni możliwość rozwoju własnych biznesów. Cieszymy się, że zawiązując partnerstwo z 3M, stworzyliśmy platformę, która realnie wspiera współpracujące z WPT firmy, otwiera przed nimi nowe możliwości biznesowego rozwoju – podsumowuje Maciej Potocki, Prezes WPT.

Od lutego 2020 roku chęć nawiązania współpracy z 3M zgłosiło ponad 20 firm związanych z WPT, głównie działających w obszarze inżynierii, analityki oraz opracowywania prototypów i budowy maszyn. 15 z nich prowadzi obecnie szczegółowe rozmowy z 3M dotyczące dalszej kooperacji.

– 3M chętnie angażuje się w nowatorskie inicjatywy oraz inspiruje młodych naukowców. Nasza współpraca z Wrocławskim Parkiem Technologicznym jest kolejnym krokiem wspierającym rozwój innowacji w Polsce. Ten rok pokazał duży potencjał takiej współpracy zarówno w kontekście wymiany wiedzy i doświadczeń, jak też współpracy przy realnych, innowacyjnych projektach, których efekty znajdą zastosowanie w naszym wrocławskim SuperHub-ie produkcyjnym. – mówi Anthony Crawford, Dyrektor Zarządzający Operacją Produkcyjną 3M w Polsce i w Regionie Europy Wschodniej.

mat. prasowe: WPT