Wrocławski Park Technologiczny: Sprawdź, czy jesteś przedsiębiorczy i projektuj swoją przyszłość!

Możliwość komentowania Wrocławski Park Technologiczny: Sprawdź, czy jesteś przedsiębiorczy i projektuj swoją przyszłość! została wyłączona Aktualności, Biznes, Nauka

Przedsiębiorczość nie jedno ma imię! To prowadzenie własnego biznesu, ale też rozwijanie kariery, uprawianie sportu, proekologiczne zachowania lub aktywność społeczna. Dlaczego? Jak być przedsiębiorczym i co można na tym zyskać? Przekonamy się o tym w trakcie bezpłatnych webinarów „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” organizowanych przez Wrocławski Park Technologiczny! Pierwsze z nich z udziałem MPWiK Wrocław już 16 sierpnia o 13:00.

Webinary przedsiębiorczość projektuje przyszłość MPWiK i WPT
Webinary przedsiębiorczość projektuje przyszłość MPWiK i WPT

Przedsiębiorczość kojarzymy głównie z prowadzeniem własnej firmy. Warto jednak spojrzeć na nią nieco szerzej! To też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Przekonamy się o tym w ramach cyklu bezpłatnych spotkań online pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”. Każdy z nas może wziąć w nich aktywny udział!

We Wrocławskim Parku Technologicznym wspieramy różne formy wrocławskiej przedsiębiorczości. W ramach naszego nowego cyklu wirtualnych spotkań „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” chcemy pokazać, że będąc przedsiębiorczym, można zaprojektować przyszłość – swoją, swojej firmy, najbliższego otoczenia, czy naszego wspólnego miasta. Naszymi gośćmi będą eksperci z różnych wrocławskich instytucji, którzy udowodnią, że prowadzenie własnego biznesu to nie jedyny sposób na bycie przedsiębiorczym. Przekonacie się razem z nami, jak działanie może zmienić świat na lepsze! – zachęca Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Co łączy wodę, ekologię i przedsiębiorczość?

Spotkania startują już w sierpniu! W tym wakacyjnym, upalnym okresie, tematem pierwszego z nich nie może być nic innego jak woda, a wraz z nią ekologia! 16 sierpnia 2021 roku, o 13:00, gościem cyklu WPT będzie Witold Ziomek, prezes MPWiK Wrocław. W trakcie spotkania dowiemy się m.in. co wspólnego mają ze sobą woda, ekologia i przedsiębiorczość oraz sprawdzimy, dlaczego picie wrocławskiej kranówki to przykład przedsiębiorczości w codziennym wydaniu!

Co łączy wodę, ekologię i przedsiębiorczość baner

Kolejne spotkania będą się odbywać od września do listopada. Każde z nich będzie prezentować inną formę przedsiębiorczości – od tej społecznej, przez tą wyrażaną w sposobie codziennego funkcjonowania w miejskiej przestrzeni, po tą związaną z wdrażaniem w życie różnych pomysłów na biznes. Wśród gości specjalnych zobaczymy przedstawicieli WKS Śląsk Wrocław, opowiadających o tym, co łączy sport i przedsiębiorczość, MPK Wrocław, którzy opowiedzą o tym, że wspólna komunikacja, to przedsiębiorcza komunikacja, MOPS we Wrocławiu, którzy wraz z reprezentantami Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA przybliżą temat przedsiębiorczości bez barier, ale też Wrocławskiego Centrum Seniora, mówiących o tym, dlaczego na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przybliżających społeczny aspekt przedsiębiorczości.

Cykl spotkań zakończy panel dyskusyjny, który odbędzie się w listopadzie, w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Spotkania „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” będą odbywać się online. Można do nich bezpłatnie dołączyć, rejestrując się pod tym linkiem lub obserwując stronę WPT na Facebooku.

Organizatorem spotkań jest Wrocławski Park Technologiczny, działający na rzecz różnych form wrocławskiej przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Partnerami spotkań są: WKS Śląsk Wrocław, MPWiK Wrocław, MOPS we Wrocławiu, MPK Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskie Centrum Seniora, Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA.

Więcej na: www.technologpark.pl