NASZ PATRONAT: Zbliża się III Forum Przemysłowe w Karpaczu

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Zbliża się III Forum Przemysłowe w Karpaczu została wyłączona Biznes

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim hasłem trwać będzie od 8 do 10 grudnia 2017 roku III Forum Przemysłowe w Karpaczu. Najważniejsi przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu wezmą udział w kilkudziesięciu debatach, sesjach plenarnych, prezentacjach raportów i blokach tematycznych.

Forum w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach europejskiej energetyki, takich jak bezpieczeństwo energetyczne, wdrożenie pakietu paliwowego, czysta energetyka węglowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji oraz polityka klimatyczna.

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? Jak przezwyciężyć dominację konwencjonalnych źródeł energii? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki pytań poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów energetycznych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Podczas debaty „Bezpieczeństwo energetyczne jako wyzwanie dla przemysłu europejskiego” poruszony zostanie temat dostępu do energii jako warunku koniecznego dla rozwoju przemysłu. Czy TANAP, TAP oraz Baltic Pipe są w stanie zagwarantować ciągłe dostawy gazu? Jakie wyzwania stoją przed firmami, które realizują projekty z zakresu połączeń gazowych, naftowych i energetycznych?

Nowoczesna i dynamicznie zmieniająca się gospodarka stawia nowe wyzwania energetyce. Postępująca rewolucja w dziedzinie elektromobilności sprawi, że ropa naftowa, czy gaz ziemny jako nośnik energii mogą stracić na znaczeniu na rzecz energii elektrycznej. Te zagadnienia zostaną przedyskutowane podczas panelu „Miks energetyczny przyszłości – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby nowej gospodarki”.

W Karpaczu nie zabraknie też tematów związanych z innowacjami w ochronie środowiska. Analizy naukowe wykazują, że największe rezerwy energii tkwią w zasobach słonecznych. Jak przezwyciężyć dominację konwencjonalnych źródeł energii, uporać się z dwustopniową regulacją rynku energetycznego i umocnić na nim pozycję energetyki solarnej, mimo jej sezonowości i kosztowności instalacji systemów fotowoltaicznych? Na ten temat dyskutować w Karpaczu będą uczestnicy panelu „Czeka nas słoneczna przyszłość? Perspektywy rozwoju rynku energii solarnej”.

Rejestracji na III Forum Przemysłowe można dokonać na stronie www.forum-ekonomiczne.pl.

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Miastem Gospodarzem jest Karpacz, a Partnerem – Województwo Dolnośląskie.