Nowy numer Kapitału już online!

Możliwość komentowania Nowy numer Kapitału już online! została wyłączona Aktualności, Biznes

Wydanie poświęcone jest m.in. najważniejszym gospodarczym imprezom w Polsce – Forum Ekonomicznemu w Krynicy, Kongresowi 590 oraz nadchodzącemu Forum Przemysłowemu w Karpaczu.

Grudniowy Kapitał Polski można pobrać za darmo w tym miejscu.

O Kongresie 590, który odbył się w dniach 16-17 listopada w Rzeszowie, a w którym partycypowali m.in. prezydent Andrzej Duda czy premier Beata Szydło, rozmawiamy z marszałkiem województwa podkarpackiego, Władysławem Ortylem oraz Joanną Szwajkowską, prezesem zarządu Warszawskich Zakładów Mechanicznych.

O początkach Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz misji Forum Przemysłowego w Karpaczu opowiedział nam Zygmunt Berdychowski – założyciel Fundacji Instytut Studiów Wschodnich oraz inicjator obu tych imprez.

Prezes zarządu firmy PREVAC, Andreas Glenz, przeanalizował dla nas trudne początki przedsiębiorstwa oraz ocenił, co jego zdaniem najmocniej przyczyniło się do osiągnięcia przez nie międzynarodowego sukcesu.

Rozmawialiśmy także z Robertem Dąbrowskim, założycielem i prezesem firmy Recevent, który zdradził swój sposób na sukces oraz Ewą Sobkiewicz, czyli prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i firmy Salve Medica.

Oprócz tego w grudniowym Kapitale Polskim także:

  • Dolnośląski Klaster Lotniczy wzmacnia współpracę;
  • Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” z najnowocześniejszą w Europie baterią koksowniczą;
  • Podsumowanie Kongresu 590;
  • ZPUE: Firma z zasadami;
  • Turystyka biznesowa szansą nie tylko dla Rzeszowa;

oraz wiele innych wywiadów i artykułów.

Grudniowy Kapitał Polski można pobrać za darmo w tym miejscu.

Życzymy przyjemnej lektury 🙂