NASZ PATRONAT: Dolnośląskie Gryfy rozdane!

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Dolnośląskie Gryfy rozdane! została wyłączona Aktualności

Znamy już zwycięzców konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Najważniejsze trofea gospodarcze w regionie trafiły w ręce laureatów w poniedziałkowy wieczór podczas Wielkiej Gali Biznesu 2019, która odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

smarczewski – Gryfy 2019

W finale tegorocznej XVI edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” znalazło się łącznie dwadzieścia dwie firmy i samorządy z całego regionu. Podczas Wielkiej Gali Biznesu 2019 wręczono siedem statuetek oraz dwa wyróżnienia.

– Uważam, że jest to nagroda szczególna, gdyż posiada zdolność predykcji – mówił w trakcie gali Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A., Honorowy Członek Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. – Zawsze doskonale czuła też puls rynku. Na początku Dolnośląski Gryf był wręczany wielkim przedsiębiorstwom z tradycjami i dużym budżetem. Teraz nagrody otrzymują również firmy, których nie było jeszcze trzy lata temu. Ci, którzy są nowocześni, rozwinięci cyfrowo i często w bardzo krótkim czasie zdobywają pozycję globalnego dostawcy.

Wygrywają dzięki technologii i często są znani nie tylko na Dolnym Śląsku, ale na całym świecie. Nasza rzeczywistość się zmienia. Dziś wszyscy żyjemy cyfryzacją. Prawdopodobnie za pięć lat nie będzie nie cyfrowych organizacji, po prostu przestaną istnieć, bo nie wytrzymają konkurencji. Już dziś myślimy też o tym, jak za chwilę ekologia zmieni działalność naszych przedsiębiorstw. Tymczasem Dolnośląski Gryf cały czas wyprzedza te trendy.
W tym roku nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój otrzymała Infermedica Sp. z o.o. – prekursor implementacji nowoczesnych technologii do systemów opieki zdrowotnej. Za twórcę Dolnośląskiego Produktu Roku uznano Laparo Sp. z o.o. – projektanta oraz producenta symulatorów do nauki laparoskopii., natomiast Wizjonerem Przestrzeni została firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o., specjalizująca się w budowie parków logistycznych, hal magazynowych i produkcyjnych oraz obiektów biurowych i ekologicznych. Statuetka dla Pioniera Wieku Cyfrowego trafiła do CCC S.A. – największej detalicznej spółki obuwniczej w Europie Środkowej i jednego z największych europejskich producentów obuwia. Gryf w kategorii Skuteczna Kampania Marketingowa powędrował do Vantage Development S.A. – będącej jedną z największych dolnośląskich spółek deweloperskich. Z kolei Ultimo S.A.- jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami, zdobyła statuetkę za działania proekologiczne, a Gmina Miasto Świdnica dostała Nagrodę dla samorządu za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną. W tym roku w kategorii Start-up Roku, zamiast Gryfa wręczono dwa równoległe wyróżnienia firmom Smartech-IT Sp. z o.o. oraz BIOTTS.

– Jestem absolutnie przekonany, że nasz konkurs spełnia ważną rolę – twierdzi prof. Andrzej Kaleta, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”.

– Buduje pomosty pomiędzy środowiskami, które są obecnie skazane na siebie – biznesem, nauką i samorządem, choć jeszcze kilka lat temu wcale nie było to takie oczywiste. Widać też wyraźnie, że nasz konkurs znakomicie się rozwija. Można to zauważyć chociażby patrząc na wprowadzanie coraz bardziej nowoczesnych kategorii, lepiej odzwierciedlających rzeczywistość i zazwyczaj trafiających w dziesiątkę.

– Po raz 16 spotykamy się po to, aby z jednej strony pokazać, a z drugiej strony podziękować za to, co nominowane firmy i samorządy robią nie tylko dla naszego regionu, ale i dla Polski – mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. – Dolny Śląsk jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, ale również w Unii Europejskiej. To ogromna zasługa właśnie takich podmiotów, jakie zostały nominowane do Dolnośląskich Gryfów. Bez względu na to czy jest to firma mała, średnia czy duża, wszystkich laureatów dzisiejszej nagrody charakteryzuje jedno słowo – rozwój. Cieszę się, że pozwala to naszym przedsiębiorstwom stawać się częścią światowej gospodarki.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawcy RP oraz partner merytoryczny – firma PwC. Mecenasem konkursu został mBank. Partnerem Generalnym wydarzenia jest KGHM Polska Miedź. Patronem Strategicznym wydarzenia jest firma Kaczmarski Group SA sp. z o.o. Sp. k. właściciel marki ChrońPESEL.pl i organizator Programu Rzetelna Firma oraz PZU. Patroni Główni to: Impel Group, Tauron – Patron Kategorii z obszaru CSR za działania proekologiczne oraz Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział Wrocław – Patron Kategorii Wizjoner Przestrzeni oraz Wrocław Miasto Spotkań. Patroni Złoci to: PPF Hasco-Lek SA, MPK Wrocław, Port Lotniczy Wrocław, TOYOTA Wrocław, LEXUS Wrocław, Stadion Wrocław, Dash Dot Creations.
Dolnośląski Gryf to nagroda, która promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.
Pierwsza edycja Dolnośląskich Gryfów odbyła się w 2004 roku. Dotychczas w przedsięwzięciu wzięło udział 1507 dolnośląskich firm i samorządów, a statuetki przyznano 83 firmom, 23 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

 

materiały prasowe: ZIG

 

GALERIA ZDJĘĆ – Dolnośląski Gryf 2019 – ZAPRASZAMY