Forum Ekonomiczne 2020 – Wyjątkowa przestrzeń dialogu o wspólnych wyzwaniach

Możliwość komentowania Forum Ekonomiczne 2020 – Wyjątkowa przestrzeń dialogu o wspólnych wyzwaniach została wyłączona Aktualności, Biznes

W tych oto słowach Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza do Karpacza: Forum Ekonomiczne to miejsce merytorycznych spotkań i konstruktywnych dyskusji na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne.

Forum Ekonomiczne logo Małopolska

Województwo Małopolskie od wielu już lat jest Głównym Partnerem tego przedsięwzięcia, organizowanego dotychczas rokrocznie w Krynicy-Zdroju, położonej na terenie powiatu nowosądeckiego. W tym roku, z uwagi na wyjątkowe okoliczności związane z zagrożeniem epidemicznym, miejscem organizacji Forum Ekonomicznego będzie Karpacz. Czując się zobowiązanymi do dalszej współpracy przy organizacji tego niezwykle ważnego wydarzenia, postanowiliśmy tę niecodzienną okoliczność potraktować jako dodatkową możliwość promocji walorów Małopolski.

W ramach Forum Ekonomicznego Województwo Małopolskie zaprasza wszystkich uczestników wydarzenia do własnej przestrzeni, w której będą prezentowane panele tematyczne niezależne od paneli głównych, realizowanych przez organizatora. Główna część naszych propozycji skupi się na największym wyzwaniu, przed którym stanął cały świat: walce z COVID-19. Przedstawimy więc główne cele i dotychczasowe osiągnięcia Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, a także inne działania, realizowane pod hasłem „Małopolska stop koronawirusowi”. W naszym programie nie zabraknie tematów związanych z najbliższą przyszłością Małopolski: trwających przygotowań do organizacji Igrzysk Europejskich, planowanych działań, które poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także szans na rozwój infrastruktury poprzez inwestycje w ruch kolejowy. Wybrzmią również walory turystyczne Małopolski, bo właśnie im poświęcony będzie jeden z paneli oraz specjalny „Wieczór Małopolski”, podczas którego będziemy promować nasze unikalne produkty regionalne przy wyjątkowej oprawie artystycznej. Pojawią się też zagadnienia historyczne – bo za takie trzeba uznać panel poświęcony trzydziestoleciu samorządności oraz panel związany z obchodzoną w tym roku setną rocznicą urodzin największego Małopolanina – Świętego Jana Pawła II.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników Forum, zachęcamy do zaangażowanego, ale także odpowiedzialnego udziału w spotkaniach i dyskusjach. Niech najbliższe dni będą czasem inspirującej wymiany idei i doświadczeń, polem do dialogu o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesności – ale również miejscem, gdzie troska o drugiego człowieka pozostaje na pierwszym planie.
Spotkajmy się w Karpaczu!

Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 8 – 10 września 2020 r. w Karpaczu. Rejestracja: https://www.forum-ekonomiczne.pl/rejestracja/