Partnerzy Forum Ekonomicznego 2020: Małopolska to bijące serce Polski – historycznie, kulturowo i gospodarczo

Możliwość komentowania Partnerzy Forum Ekonomicznego 2020: Małopolska to bijące serce Polski – historycznie, kulturowo i gospodarczo została wyłączona Aktualności, Biznes

Małopolska jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. To właśnie tu znajduje się blisko połowa obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce, najwięcej parków narodowych, a także bogate złoża wód mineralnych.

Małopolska Forum Ekonomiczne 2020

Małopolska to jednak nie tylko zabytki, ale także niepowtarzalne dziedzictwo kulinarne. O sile regionu stanowi ogromny potencjał gospodarczy, rozwój przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii, a także zaplecze infrastrukturalne, które każdego roku rośnie w siłę.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że region jest miejscem atrakcyjnym doinwestowania i rozwoju biznesu, stanowiąc coraz częściej główną siedzibę polskich i międzynarodowych firm. Szybkość i skuteczność działania samorządowcy pokazali uruchamiając Małopolskę Tarczę Antykryzysową, czyli mechanizm wsparcia m.in. małopolskich przedsiębiorców i pracowników w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Małopolska to także pionier w walce o czyste powietrze i trosce o środowisko naturalne. Wdrażane przez województwo projekty i pomysły mają na celu zminimalizowanie zjawiska smogu poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Działania te wspiera ponad  60 ekodoradców, którzy edukują i pomagają mieszkańcom m.in. pozyskać dofinansowania do wymiany pieców.

Największy kapitał regionu to bez wątpienia jego mieszkańcy. To właśnie tu mają znakomite warunki, by rozwijać swoje talenty, na doskonale przygotowanych uczelniach zdobywać wykształcenie, podnosić swoje kompetencje, a następnie właśnie tu zakładać rodziny i pracować. Dobro małopolskich rodzin to dla gospodarze regionu priorytet, dlatego realizują oni szereg programów, które wspierają wszystkich Małopolan, a zwłaszcza rodziny. W ostatnim czasie jako wspólnota pokazano, że dobro jest w Małopolsce.