Dołącz do 12. edycji Biegu Firmowego!

Możliwość komentowania Dołącz do 12. edycji Biegu Firmowego! została wyłączona Aktualności

Po 12 latach Bieg Firmowy zakorzenił się w tkance miasta stu mostów. W tym roku ponownie blisko 10 000 uczestników weźmie udział w integracyjnej, charytatywnej sztafecie. Zapisy kończą się już zaraz! To ostatnie dni na dołączenie do największego biegowego wydarzenia charytatywnego dla firm.

Zdjęcie BiegFirmowy fot. mat. prasowe Compani
Zdjęcie BiegFirmowy fot. mat. prasowe Compani


Celem jest aktywne połączenie środowisk biznesowych z trzecim sektorem. Zawodnicy z blisko 500 firm postawią pomocne kroki już 11 maja. Organizator — event house Compani, zachęca do zatrzymania się, by pobiec lub przejść dla własnego zdrowia, dla pielęgnowania relacji i dla wsparcia potrzebujących.

Wyścig o uczestnictwo na półmetku

W pierwszym miesiącu zapisów do Biegu Firmowego 2024 dołączyło już ponad 6500 biegaczy z niemal 300 firm z całej Polski. To motywacja dla przedsiębiorców do szybkiego podejmowania decyzji o uczestnictwie – stacjonarnie we Wrocławiu lub z każdego zakątka na świecie, dzięki aplikacji mobilnej.
Dostępne są 3 pakiety startowe: Just Run, Run Like a Hero i Green Run — zapisy trwają do 29 marca. Szczegóły dostępne na https://compani.pl/sklep/.
Jeden z najpopularniejszych i najszybciej sprzedających się pakietów to Run Like a Hero, który wzbogaca opcję podstawową (Just Run) o koszulkę startową z nadrukowanym logo firmy, czyli świetną opcją na podkreślenie obecności i promocję swojej marki na evencie. Co więcej, pośpiech czasem popłaca! W regularnej puli zostały już ostatnie sztuki – po 15 marca lub wcześniejszym wyczerpaniu zapasów ceny pakietów ulegną zmianie.
Bieg Firmowy to całodniowe wydarzenie dla pracowników firm i ich rodzin obejmuje również atrakcje, takie jak: Bieg Krasnala dla najmłodszych sportowców oraz miasteczko ze Strefą Expo. Nie zabraknie Strefy integracyjnej z dedykowanymi przestrzeniami dla firm oraz Strefy Rowerowej – bo promocji zdrowych nawyków nigdy za wiele. Dlatego po majowej przebieżce warto przyjrzeć się FRRuuu 2024 – ale o tym później.

Firmowy Everest pomagania

W tym roku inicjatywa wspiera 13 podopiecznych Fundacji Everest. Długoterminowa relacja, zaufanie partnerów, firm i pracowników zaowocowało już kwotą 2 283 518 zł przekazaną dla 79 małych bohaterów na leczenie i długoterminową rehabilitację. W ubiegłym roku łącznie około 20 000 osób (w tym uczestników, kibiców i dzieci) zaangażowało się w Bieg Firmowy. Ile dobra wybiegają w tym roku? Dowiemy się w maju!
Sponsorem Głównym wydarzenia została firma HASCO-LEK. Od 40 lat dbają o zdrowie Polaków, a od kilku edycji mocno wspierają również Bieg Firmowy i pomoc najmłodszym.

Bieg Firmowy poprzednia edycja fot. mat. prasowe organizatora
Bieg Firmowy poprzednia edycja fot. mat. prasowe organizatora


12. edycja Biegu Firmowego nie mogłaby odbyć się bez zaangażowania Sponsorów i Partnerów: 3M, Boehringer Ingelheim, Collins Aerospace, Garmin, Medicover Sport, Well Fitness, AmRest, Body Chief, Deviniti, MAHLE, Kruk S.A., Pyszne.pl, LG Electronics, MPWiK #PijKranówkę.
Bieg odpowiedzialny środowiskowo Dużą popularnością cieszy się również pakiet Green Run, który bezpośrednio wspiera działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z uwagi na wzmożone zainteresowanie, możliwość nabycia tego pakietu została przedłużona do 29.03.

Dlaczego warto pobiec na zielono?

Poza wsparciem małych bohaterów Fundacji Everest, Green Run to ukłon w stronę ekologii. Za każdą osobę z tym pakietem, zostanie posadzone jedno drzewo. Dodatkowo „zieloni”, a bardzo świadomi uczestnicy otrzymają wysokojakościowe koszulki technologiczne z logo firmy, wykonane w 100% z biodegradowalnego poliestru GREENONE®. Włókna włoskiego materiału nabierają kształtu w polskich szwalniach, by stać się oddychającym, wysoce odpornym T-shirtem o wartości ochronnej 50+ UPF.

A jesienią…

Po wiosennej rozgrzewce w charytatywnej sztafecie, jesienią można dołączyć do Rowerowej Gry Miejskiej FRRuuu, aż w 5 miastach. Poza Wrocławiem, dołącza Warszawa, Poznań, Kraków i Trójmiasto. Wydarzenia odbędą się we wrześniu, a już zapisanych jest ponad 100 drużyn. FRRuuu również piastuje wartościom CSR, ekologii i pozytywnego Employer Brandingu. To aktywna integracja firmowa na świeżym powietrzu z zagadkami w formacie „escape room”, która dostarcza sportowych emocji i zdrowej rywalizacji oraz setek posadzonych drzew. By wziąć udział w najbardziej odjazdowej integracji firmowe tej jesieni nie trzeba mieć własnego roweru, można go darmowo wypożyczyć – więc tu nie ma wymówki!

Rowerowa Gra Miejska FRRuuu fot. mat. organizatora
Rowerowa Gra Miejska FRRuuu fot. mat. organizatora

Zapisy dla firm

Oba wydarzenia, Bieg Firmowy i FRRuuu, to nie tylko okazja do integracji, ale także możliwość promocji firmy oraz zaangażowania w działania charytatywne. To wyjątkowe momenty w firmowych kalendarzach. Najwyższy czas dołączyć do wyścigu w pomaganiu. Zapisz się na: https://compani.pl/sklep/.


Realizatorem obu wydarzeń jest firma Compani – źródło i mat. prasowe Compani