We Wrocławiu rusza rozbudowa ulicy Stabłowickiej

Możliwość komentowania We Wrocławiu rusza rozbudowa ulicy Stabłowickiej została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Z inicjatywy Dom Development rusza kolejna inwestycja na Stabłowicach – rozbudowa ulicy Stabłowickiej. Równocześnie deweloper zakończył budowę drugiego etapu pobliskiego Osiedla Idylla. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań z początkiem marca.

rozbudowa ulicy Stabłowickiej z inicjatywy Dom Development
rozbudowa ulicy Stabłowickiej z inicjatywy Dom Development

Liczne projekty infrastrukturalne, w tym plany realizacji Alei Stabłowickiej, powstanie nowoczesnych placówek edukacyjnych oraz bliskość terenów zielonych – to główne powody, dla których wrocławianie coraz częściej na miejsce zamieszkania wybierają Stabłowice.

Rozbudowa ulicy Stabłowickiej to kolejna inwestycja w tej części miasta. Realizowany przez Dom Development odcinek nowej drogi powstaje pomiędzy Osiedlem Idylla a jeździeckim klubem sportowym. W przyszłości zostanie on przedłużony aż do ulicy Towarowej, umożliwiając mieszkańcom łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych, które miasto planuje stworzyć w tym miejscu.

– Podejmując decyzję o realizacji nowego odcinka ulicy Stabłowickiej zależało nam na zapewnieniu mieszkańcom bezpiecznego dostępu do planowanych terenów rekreacyjnych przy ulicy Towarowej, a w przyszłości, po przedłużeniu drogi, szybkiego dojazdu do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Karpnickiej – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Planowane prace obejmują budowę fragmentu drogi wraz z oświetleniem, przebudowę istniejącego skrzyżowania wraz z kanalizacją deszczową oraz nasadzenia drzew przy zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Karpnickiej. Realizację inwestycji finansuje Dom Development, przeznaczając na ten cel 500 tys. zł. Projekt jest realizowany w porozumieniu z wrocławskim magistratem. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie marca. Ich zakończenie planowane jest na czerwiec br. To kolejna taka inwestycja dewelopera na Stabłowicach, po oddanej do użytkowania w 2020 roku ulicy Włókniarzy.

Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście i okolicach (poprzez Spółkę Euro Styl S.A.). Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należy firma Dom Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 25 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 39 000 mieszkań. Od 15 lat Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

materiały PR komunikacjaplus.pl

kapitalpolski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. zdjęcia, infografiki) przekazywane jako materiał prasowy, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe