Towarowa Giełda Energii po raz czwarty wyróżniona przez CFI.co

Możliwość komentowania Towarowa Giełda Energii po raz czwarty wyróżniona przez CFI.co została wyłączona Aktualności

Londyński magazyn Capital Finance International (CFI.co) już po raz czwarty docenił działania TGE. Tym razem polska Giełda została wyróżniona tytułem Best Commodities Exchange ESG Strategy Europe 2023. CFI.co co roku wskazuje firmy i organizacje z całego świata, które przyczyniają się do konwergencji gospodarek, a poprzez swoją działalność napędzają globalny postęp, stając się inspiracją dla innych podmiotów.

TGE_CFI.co_2023_PL
TGE_CFI.co_2023_PL

Ideą przyświecającą organizowanemu przez CFI.co plebiscytowi jest wskazywanie i wyróżnianie firm oraz instytucji, które przyczyniają się do rozwoju globalnej gospodarki oraz stymulują światowy postęp. Co roku, spośród tysięcy nominacji jury konkursu tworzy tzw. shortlistę, by finalnie ogłosić zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Od czterech edycji w gronie laureatów znajduje się także Towarowa Giełda Energii.

Tempo zmian, których doświadczamy w ostatnim czasie, bywa zastraszające. Ale i budujące. Pozytywny aspekt rozwoju można odczuć m.in. w podejściu firm do kreowania własnego biznesu w sposób odpowiedzialny. Nie inaczej jest w przypadku platform obrotu, które włączają kryteria ESG w prowadzoną przez siebie działalność, mając na uwadze kwestie społeczne, pracownicze, etyczne czy związane z ograniczaniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ogromnie cieszy, że dzięki przyjętej przez Towarową Giełdę Energii w ramach całej Grupy Kapitałowej GPW strategii ESG na lata 2022–2025 możemy kształtować nasz biznes w sposób zrównoważony, starając się przy tym upowszechniać odpowiedzialne zachowania, m.in. poprzez edukowanie uczestników rynku czy promocję wartościowych postaw. Bo jak się okazuje – warto! Tytuł „Best Commodities Exchange ESG Strategy Europe 2023”, którym w tym roku wyróżnił nas magazyn CFI.co, to dla nas ogromny zaszczyt. Wspaniale znów znaleźć się w gronie laureatów tego prestiżowego plebiscytu – powiedział Piotr Zawistowski, prezes zarządu TGE.

Pierwszy raz Towarowa Giełda Energii została laureatem nagrody CFI.co w 2020 roku, kiedy to wyróżniono ją jako Best Sustainable Commodities Exchange Central Europe 2020. Przez kolejne dwa lata TGE utrzymywała ten tytuł, by w 2023 roku zwyciężyć w zupełnie nowej dla siebie kategorii, a mianowicie Best Commodities Exchange ESG Strategy Europe 2023.

Jak czytamy w uzasadnieniu jury konkursu: Towarowa Giełda Energii S.A. jest jedyną licencjonowaną giełdą towarową w Polsce, a jej konsekwentne nastawienie na integrację aspektów środowiskowych, społecznych i dotyczących ładu korporacyjnego (ang. ESG – Environmenal, Social, Governance) przynosi owoce w postaci zwiększonej elastyczności, odporności i stabilności […]. Podobnie jak wszystkie podmioty należące do Grupy Kapitałowej GPW, TGE realizuje strategię ESG, której priorytetami są działania na rzecz klimatu, odpowiedzialność za środowisko, rozwój społeczno-gospodarczy i etyczne postępowanie w biznesie. Spółka stara się dawać pozytywny przykład i promować przejrzystą komunikację oraz wysokie standardy ładu korporacyjnego. Giełda szybko zaadaptowała się do zmian regulacyjnych wywołanych obecnym konfliktem rosyjsko-ukraińskim, dostosowując swoją politykę w zakresie niezbędnym, by zapewnić stabilność usług i utrzymanie poziomu przychodów […]. Jury CFI.co nagradza TGE już po raz czwarty, przyznając spółce w 2023 roku tytuł „Best Commodities Exchange ESG Strategy (Europe)”.

Magazyn CFI.co skupia się na zagadnieniach związanych z biznesem, ekonomią i finansami. Opisuje mechanizmy rządzące światową gospodarką, dostarczając czytelnikom informacji na temat międzynarodowych rynków, weryfikując czynniki stymulujące globalny rozwój, a także wskazując obszary czy sektory przemysłu, które mogą odnieść sukces. Celem tej zakrojonej analizy jest typowanie liderów w swoich dziedzinach, którzy mogą stać się inspiracją dla innych firm działających w podobnych obszarach. Konkurs, który CFI.co organizuje od wielu lat, jest jednym z elementów ww. misji.

źródło informacji: TGE