To Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Możliwość komentowania To Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski została wyłączona Aktualności

Jak podaje Polski Związek Piłki Nożnej, nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn został Paulo Sousa, portugalski trener oraz były reprezentant swojego kraju. Szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca eliminacji do mistrzostw świata 2022 to jest do listopada tego roku.

50-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził m.in. takie kluby, jak Leicester City, ACF Fiorentina czy Girondins Bordeaux. Z Maccabi Tel Awiw zdobył mistrzostwo Izraela, a z FC Basel mistrzostwo Szwajcarii.

Do sztabu reprezentacji Polski dołączają ponadto:

TRENERZY-ASYSTENCI:

– Manuel Julio Cordeiro da Silva Pereira (Portugalczyk, ur. 26 sierpnia 1983 r.)
– Victor Manuel Sánchez Lladó (Hiszpan, ur. 8 listopada 1981 r.)

TRENER BRAMKARZY:

– Paulo Jorge Fernandes Grilo (Portugalczyk, ur. 29 kwietnia 1969 r.)

TRENERZY PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO:

– Lluis Sala Perez (Hiszpan, ur. 1 września 1978 r.)
– Antonio José Gómez Diaz (Hiszpan, ur. 17 września 1976 r.)

ANALITYK:

– Cosimo Cappagli (Włoch, ur. 19 kwietnia 1981 r.).

Paulo Sousa w roli selekcjonera reprezentacji Polski podkreślił:

– Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu Zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy – powiedział Paulo Sousa.

– Z odpowiednią mentalnością, dyscypliną, organizacją i właściwym podejściem, razem ze mną, moim sztabem, pracownikami federacji i wsparciem całego narodu, będziemy silni. Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej – dodał nowy selekcjoner biało-czerwonych.

– Wierzę w siebie, w moje przekonania, w sposób, w jaki widzę grę, w mój sztab. Wierzę w całą federację i ponad wszystko w naszych zawodników. Żeby wygrywać mecze, musisz mieć jakość. Polscy zawodnicy ją mają. Teraz muszą ją przenieść z klubów do reprezentacji, a moim zadaniem jest im w tym pomóc.

Zbigniew Boniek: Jestem przekonany, że możemy osiągnąć więcej

– Trener Paulo Sousa ma swoje CV, jest szanowany, osiągnął już sporo. Nie jest to krok w niepewność, ale nadzieja na właściwy kierunek, dobry wybór. Zmianę robi się po to, by było lepiej i ja jestem przekonany, że możemy zrobić coś więcej– powiedział Zbigniew Boniek.

– Jestem przekonany, że nowy selekcjoner reprezentacji Polski, dzięki swojej trenerskiej klasie, doświadczeniu i obyciu międzynarodowym, da tak potrzebny naszej drużynie narodowej nowy impuls. Liczę na niego! Wszyscy – federacja, piłkarze oraz cała nasza piłkarska rodzina – jesteśmy do jego dyspozycji. Powodzenia, Paolo! – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.