Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021

Możliwość komentowania Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021 została wyłączona Aktualności, Biznes, Zdrowie

Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. W 2021 roku bieg w formie wirtualnej odbędzie się 5 września. Tymczasem fundacja rozpoczęła poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2021.

PBR Wroclaw fot. mat. prasowe (poprzedni bieg)


Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem fundacji, które co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. Od pierwszej edycji odbywał się on we wrześniu i tegoroczna – jubileuszowa – nie będzie wyjątkiem. 10. bieg Poland Business Run odbędzie się 5 września 2021 roku.


Dotychczas sztafeta we Wrocławiu startowała w okolicy Hali Stulecia, na terenie Parku Szczytnickiego. W 2020 roku ze względu na pandemię zmieniła ona formułę na wirtualną, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej czterokilometrowej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób zebrano środki na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.

 
– W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” już setkom osób – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run – ale nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie firm, które od wielu lat pozostają sponsorami biegu.

Wybiegana pomoc

Fundacja na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, pomogła wielu osobom na terenie Dolnego Śląska. Jedną z takich osób jest Krzysiek Ozga – wrocławianin, u którego w grudniu 2014 zdiagnozowano nowotwór kości udowej. Po przebytych operacjach i zabiegach, konieczna okazała się amputacja kończyny. Dzięki biegaczom Wrocław Business Run 2018, Krzysztofowi udało się zakupić upragnioną protezę nogi.

– Dzięki Fundacji Poland Business Run uzyskałem pomoc w zakupie protezy przy bardzo wysokiej amputacji. Dodatkowo od razu po otrzymaniu nowej kończyny miałem możliwość skorzystania ze specjalnego turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie. Dzięki temu od samego początku nauczyłem się prawidłowo poruszać. Jestem zachwycony tym, jak wielu biegaczy we Wrocławiu zaangażowało się w pomoc dla mnie i wielu innych osób. To wsparcie było dla mnie nieocenione – mówi Krzysztof Ozga.

Trwają poszukiwania beneficjentów


Od marca kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Fundacja Poland Business Run dofinansowuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne i pomoc psychologiczną.


– Gorąco zachęcamy do przekazywania informacji dalej – nie tylko o biegu, ale też o poszukiwaniach beneficjentów. Zależy nam, by dotrzeć do jak największej grupy osób, którym takie wsparcie jest potrzebne – mówi Agnieszka Pleti.


By zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji.

 
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka Jak zostać beneficjentem?). Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.