Otwarcie Galerii Młociny już jutro!

Możliwość komentowania Otwarcie Galerii Młociny już jutro! została wyłączona Aktualności, galeria, Inwestycje

Na mapie Warszawy przybędzie nowe miejsce spotkań z fundamentami Soletanche Polska. 23 maja to długo wyczekiwana data otwarcia kolejnego obiektu handlowego w Warszawie. Tym razem inwestor, firma Echo Investment, postanowiła wzbogacić w ciekawe miejsce spotkań mieszkańców warszawskich Bielan. Do tej pory większość z nich korzystało głównie z Galerii Arkadia oraz stosunkowo młodego obiektu po drugiej stronie Wisły – Galerii Północnej.

Galeria Młociny, otwarcie 23 maja 2019 fot. mat. prasowe

Największy tego typu obiekt w Warszawie

Nowy obiekt jest największą galerią handlową w mieście o powierzchni 225 000 mkw. Powierzchnia całkowita to 82 000 mkw. Powierzchni najmu, z czego 76 000 mkw. przeznaczonych na handel oraz gastronomię, 6 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 200 sklepów, co detronizuje doczasowego lidera Centrum Handlowe Arkadia.

Parkując zwróć uwagę na ściany garażu

Galeria Młociny, to dość specyficzny obiekt, który charakteryzuje się niewysoką konstrukcją nadziemną, za to bardzo rozbudowaną częścią podziemną, na której znajduje się 3 kondygnacyjny parking podziemny oraz część lokali użytkowo – handlowych. Wysoki strop pozwolił na podwojenie miejsc parkingowych ( w ten sposób powstał pozom -1 i – 0,5). Użytkownicy będą mogli zaparkować samochód wjeżdżając od ul. Zgrupowania AK Kampinos bezpośrednio na poziom -2 oraz na poziom -1 osobnymi wjazdami. Dużym wyzwaniem było wykonanie obudowy wykopu tak dużego obiektu – opowiada Aleksandra Kołek, Inżynier budowy w Soletanche Polska. Pierwotne rozwiązane w postaci ścianki szczelnej zostało zamienione przez wykonawcę prac fundamentowych, firmę Soletanche Polska, na ściany szczelinowe, które pełnią tutaj potrójną rolę: obudowę wykopu, fundament konstrukcji nadziemnej oraz trwałych ścian podziemia służącego jako integralna część garażu podziemnego. Główną ideą wykorzystania technologii ścian szczelinowych na tym obiekcie było odcięcie się od wód gruntowych. Aby zrównoważyć wypór wody zastosowano mikropale iniektowane Ø 330 mm kotwiące płytę fundamentową. W ten sposób powstała przestrzeń, która zapewnia 2 tyś miejsc parkingowym – tłumaczy Tomasz Korab, Kierownik Projektu, Soletanche Polska

Obiekt ma być przede wszystkim miejscem spotkań

Co ma przyciągnąć klientów tutaj również w dni niehandlowe. Galeria spełnia warunki projektu mix- used. To znaczy, że oprócz przestrzeni stricte handlowych czy rozrywkowych, charakterystycznych dla tego typu miejsc jak: kina czy strefa food court. Galeria Młociny ma w swoich zasobach rozbudowaną strefę restauracyjną, która ma być konkurencją dla Hali Koszyki czy Hali Gwardii. Znajdzie się tu również strefa biurowa oraz co workingowa. Specjalnym miejscem będzie taras na dachu, na którym mają stanąć m.in. tak lubiane przez warszawiaków food tracki. Jest tu także park z drzewami, szeroką przestrzenią do odpoczynku oraz rozrywki dla singli jak i rodzin z dziećmi. Prawdziwą gratką jest ogródek zabaw dla dzieci. Miejsce warte odwiedzenia ze względu na fakt iż przestrzeń dla dzieci była zaprojektowana we współpracy z psychologami, terapeutami sensorycznymi oraz specjalistami od User Experience.

Karuzela, karuzela na Bielanach…

Inwestor zadbał o szereg nawiązań do historii dzielnicy. Na wspomnianym wcześniej dachu znajduje się karuzela tak bardzo kojarzona z niedzielnymi potańcówkami w Lesie Bielańskim. Teraz kultowe imprezy przeniosą się na dach Galerii Młociny. Będą również koncerty, zagości tu na dobre bielańska Scena Komediowa. Strefa restauracyjna będzie korespondować wystrojem do historii i klimatu dawnych Bielan. Wystrój Sali Hutnik nawiązuje do motywów fabrycznych sąsiadującej z obiektem Huty Warszawa. Szykowna, urządzona w industrialnym klimacie strefa restauracyjna jest pierwszym takim konceptem w obiekcie handlowym.

Specyficzny przekładaniec budowlany

Tomasz Korab, Kierownik Projektu, Soletanche Polska.jpg

Tego obiektu nie byłoby w tak krótkim czasie gdyby nie sprawna współpraca i ponadprzeciętna wydajność wszystkich podmiotów realizujących proces budowlany. Ogromna przestrzeń wymagała niestandardowych rozwiązań oraz ścisłej współpracy. Najbardziej newralgicznym był moment wykonywania fundamentowania pod tym obiektem. O tym jak przebiegały prace fundamentowe oraz co wpływa na wydajność pracy opowiadają: Aleksandra Kołek oraz Tomasz Korab z Soletanche Polska w krótkim wideo

To nie koniec inwestycji

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów. Dojazd jest dogodny, ale to nie koniec inwestycji w tej okolicy. Być może będzie rozbudowany parking typu P+R. W planach jest również połączenie ul. Zgrupowania AK Kampinos z ul. Marymoncką.

Inwestor:

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski i najem.

Projekt:

Projekt architektoniczny Galerii Młociny powstał w dwóch pracowniach:

  • Kuryłowicz & Associates

  • Chapman Taylor

Wykonawstwo:

  • Generalne Wykonawstwo powierzono firmie ERBUD S.A.

  • Prace ziemne PBDI S.A.

  • Fundamentowanie specjalistyczne Soletanche Polska Sp. z o.o.

Soletanche Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1996 roku. Firma wchodzi w skład grupy Soletanche Bachy, która jest światowym liderem budownictwa podziemnego. Jest ona również częścią gupy Vinci Construction, jednej z największych firm budowlanych na świecie. Nadrzędnym celem firmy jest realizacja powierzonych zadań w sposób profesjonalny, ekonomiczny i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Realizuje prace z zakresu budownictwa komercyjnego oraz przemysłowego, infrastruktury lotniczej, kolejowej, drogowej oraz morskiej, infrastruktury energetycznej, renowacji, budownictwa podziemnego, budownictwa hydrotechnicznego. Soletanche Polska jest wykonawcą fundamentowania specjalistycznego takich obiektów jak: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Trasa W-Z w Łodzi, rozbudowa I i II linii metra w Warszawie, Centrum Praskie Koneser w Warszawie oraz wielu innych obiektów typu mix – used jak: Browary Warszawskie czy rewitalizacja Dawnej Fabryki Norblina.

Soletanche-Polska_BHP_wygrodzenie_ciągów-komunikacyjnych_fundamenty-Galerii-Młociny_6.jpg

 

GALERIA ZDJĘĆ