NASZ PATRONAT: Blisko 700 osób weźmie udział w III Forum Przemysłowym

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Blisko 700 osób weźmie udział w III Forum Przemysłowym została wyłączona Biznes

W dniach 8-10 grudnia w Karpaczu odbędzie się III Forum Przemysłowe, podczas którego przedstawiciele największych koncernów, parlamentarzyści, eksperci oraz ekonomiści z Europy Środkowej i Wschodniej będą debatować nad kierunkami odbudowy i rozwoju przemysłu na Starym Kontynencie. Organizatorem imprezy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

III edycja Forum Przemysłowego będzie odbywać się pod hasłem „Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie”. Panele dyskusyjne zostały zaplanowane w ramach kilku grup tematycznych, m.in. „Gospodarka”, „Innowacje”, „Społeczeństwo”.

Pod względem potencjału Polska jest szóstym krajem Unii Europejskiej, ale struktura gospodarki czyni ją zależną od obcego kapitału – ponad połowę polskiego eksportu wypracowują spółki z kapitałem zagranicznym. W Europie Zachodniej rosną w siłę partie narodowe, wzywające do protekcjonizmu gospodarczego. Jakich zmian należy się spodziewać? O tym i innych kwestiach dyskutować będą uczestnicy panelu „Kapitał ma narodowość. Czy czeka nas deglobalizacja?”.

Podczas debaty „Bezpieczeństwo energetyczne jako wyzwanie dla przemysłu europejskiego” poruszony zostanie z kolei temat dostępu do energii jako warunku koniecznego dla rozwoju przemysłu. Czy TANAP, TAP oraz Baltic Pipe są w stanie zagwarantować ciągłe dostawy gazu?

Postępująca rewolucja w dziedzinie elektromobilności sprawi, że ropa naftowa oraz gaz ziemny jako nośniki energii mogą stracić na znaczeniu na rzecz energii elektrycznej. Te zagadnienia zostaną omówione podczas panelu „Miks energetyczny przyszłości – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby nowej gospodarki”.

Natomiast podczas dyskusji „Potencjał przemysłu miast” prelegenci rozmawiać będą o tym, że przemysł nie rozwija się wyłącznie w aglomeracjach. Mniejsze ośrodki przyciągają nowych inwestorów i również mogą poprawić warunki życia mieszkańców.

W III Forum Przemysłowym w Karpaczu weźmie udział blisko 700 gości reprezentujących duży i średni biznes z Polski i z zagranicy, przedstawiciele administracji publicznej, środowisk eksperckich oraz mediów.

Organizatorzy zapraszają również start-upy oraz młodych przedsiębiorców i innowatorów, którzy oferują swoje produkty zarówno firmom, jak i pojedynczym klientom.

Podczas konferencji start-upy będą miały możliwość pitchingu przed liczną grupą gości i ekspertów, wygrania udziału w Startup Session podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy w 2018 r., pokazania swojego produktu lub usługi na własnym stoisku, poznania prezesów największych polskich i zagranicznych firm, polityków, innowatorów i ekspertów oraz zaprezentowania swoich osiągnięć i rozwiązań potencjalnym partnerom biznesowym.

– Udział w Forum Przemysłowym to przede wszystkim okazja do nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami największego biznesu w Polsce. Co ciekawe, firmy te są bardzo otwarte na innowacje i szukają na rynku kompetencji start-upów, dzięki którym mogłyby takie rozwiązania wdrożyć, gdyż stosowanie własnych zasobów jest najczęściej w tym przypadku bardzo drogie i czasochłonne. W zeszłym roku podczas Forum udało nam się dotrzeć do kilku nowych, dużych klientów, co jest naprawdę wielką wartością dla naszej firmy – mówi Piotr Sędzik, CEO Footsteps, który w tym roku również pojawi się na Forum w Karpaczu.

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Miastem Gospodarzem jest Karpacz, a Partnerem – Województwo Dolnośląskie.

Dodatkowe informacje oraz formularz akredytacyjny można znaleźć na stronie www.forum-ekonomiczne.pl.