Polska Spółka Gazownictwa: Gazyfikacja gminy Banie

Możliwość komentowania Polska Spółka Gazownictwa: Gazyfikacja gminy Banie została wyłączona Aktualności, Inwestycje

We wtorek 7 grudnia odbył się briefing prasowy, podczas którego ogłoszono uruchomienie dystrybucji paliwa gazowego dla nowych odbiorców w gminie Banie. Jest to piątą gmina na terenie działania Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie, która uzyskała dostęp do sieci gazowej w ramach Programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski.

Polska gminna, Polska powiatowa przez wiele lat były zapomniane. A przecież wszyscy Polacy pracują i płacą podatki. Dlatego powinni mieć zapewniony równy dostęp np. do źródeł energii. Musimy nadrabiać pewne niewątpliwe zapóźnienia w tym zakresie, dlatego dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa – jako narodowemu operatorowi, że realizuje również politykę zrównoważonego rozwoju czyli docierania z błękitnym paliwem właśnie do tych małych miejscowości – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Polska Spółka Gazownictwa w ramach realizacji założeń „Programu przyśpieszenia inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022” stale realizuje nowe inwestycje, rozbudowując sieć dystrybucji gazu ziemnego na terenie całej Polski. W ostatnich latach na takie działania w powiecie gryfińskim przeznaczyliśmy 10 mln zł. Zakończona inwestycja nie tylko poprawi konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw, ale również będzie miała pozytywny wpływ na jakość powietrza i zdrowie mieszkańców – skomentował Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Proces gazyfikacji gminy Banie rozpoczął się w 2018 roku. Był on realizowany w dwóch etapach. W ramach pierwszego Polska Spółka Gazownictwa wybudowała 15 km gazociągu średniego ciśnienia od Pyrzyc do Parnicy. Drugi etap to budowa ponad 12 km gazociągów na terenie gminy Banie.

Ta inwestycja to wspólny sukces naszych pracowników i Gminy Banie. To była wspólna praca, za którą wszystkim dziękuję. Gazyfikacja gminy Banie umożliwi dalszy rozwój dystrybucyjnej sieci gazowej na tym terenie. Wszystkich klientów zainteresowanych korzystaniem z gazu ziemnego zachęcam do składania wniosków o wydanie warunków przyłączenia oraz o zawieranie umów o przyłączenie. Najszybciej można to zrobić korzystając z Portalu przyłączeniowego. Nasi pracownicy czekają również na Państwa w Stargardzie przy ul. Reymonta 16 lub w Szczecinie przy ul. Tama Pomorzańska 26 – dodał Andrzej Hoehle dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie.

Inwestycja od wielu lat oczekiwana w naszej gminie stała się faktem. Będzie służyć mieszkańcom gminy, ale także małym, średnim i dużym firmom prowadzącym działalność gospodarczą na naszym terenie. Jest to inwestycja, dzięki której będą mogły powstawać nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Gmina Banie otrzymała ostatnio 7 mln złotych w ramach programu „Polski Ład”. Planujemy w związku z tym kolejne inwestycje na terenie całej gminy – podsumował Arkadiusz Łysik, zastępca wójta gminy Banie.