Amazon rozwija inwestycję w Sosnowcu i tworzy kolejnych 500 stałych miejsc pracy

Możliwość komentowania Amazon rozwija inwestycję w Sosnowcu i tworzy kolejnych 500 stałych miejsc pracy została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Firma Amazon ogłosiła rozszerzenie inwestycji w Sosnowcu i stworzenie kolejnych 500 stałych miejsc pracy. Nowy obiekt o powierzchni 11 000 m2 położony będzie w pobliżu obecnie działającego centrum logistyki e-commerce, specjalizującego się w dystrybucji odzieży i obuwia.

fot. mat. prasowe

Nowa inwestycja Amazon, która rozpocznie działalność już w lipcu b.r., pozwoli zaspokoić rosnący popyt klientów na usługi firmy, rozszerzyć ofertę produktową oraz zapewnić obsługę większej liczbie przedsiębiorców rozwijających swój biznes poprzez jej strony sprzedażowe i sieć logistyczną.

„Bardzo cieszymy się mogąc rozszerzyć działalność naszego centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu, gdzie otworzymy nowy budynek wyposażony w technologię druku na żądanie. Pozwoli nam ona wykonywać nadruki na ubraniach zamówionych przez klientów Amazon. Z niecierpliwością czekam także na moment, w którym powitamy 500 nowych pracowników naszego oddziału w Sosnowcu.” – powiedział Steven Harman, Wiceprezes ds. Operacyjnych Amazon w Europie.

„Amazon już dziś zatrudnia ponad 2 500 osób mieszkających w Sosnowcu i jego okolicach.
Działalność firmy przyczynia się także do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw, a co za tym idzie – wzrostu ekonomicznego regionu. Dlatego bardzo cieszy nas informacja, że już wkrótce kompleks w Sosnowcu zostanie powiększony o nowy budynek.” – powiedział Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Amazon obecnie rozpoczął już proces rekrutacji na nowo powstałe stanowiska kierownicze oraz poziomu początkowego. Firma zapewnia wszystkim pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet świadczeń, w tym: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie i zniżkę pracowniczą. Amazon oferuje także możliwość udziału w innowacyjnym programie Postaw na Swój Rozwój. W jego ramach pracownicy poziomu początkowego z ponad rocznym stażem mogą otrzyma nawet 26 000 złotych w ciągu 4 lat na opłacenie dowolnych kursów zawodowych. Więcej informacji na temat rekrutacji osoby zainteresowane pracą w Amazon znajdą pod adresem: www.pracujwamazon.pl

fot. mat. prasowe

„Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjny pakiet świadczeń, szerokie możliwości rozwoju zawodowego i przede wszystkim pracę w naszym fantastycznym zespole i w świetnej atmosferze. Osoby, które zdecydują się dołączyć do Amazon, na pewno mogą na to liczyć!” – powiedziała Marta Dworowska, Dyrektor HR w Amazon.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do tej pory firma wygenerowała w kraju już ponad 4 mld złotych inwestycji – w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, 5 nowoczesnych Centrów Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), a także oddział Amazon Web Services w Warszawie.

UWAGA: Trwa rekrutacja na stanowiska podstawowe oraz specjalistyczne. Amazon oferuje wszystkim pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet świadczeń oraz wiele możliwości rozwoju zawodowego

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone