Welconomy In Toruń promuje polską gospodarkę i pomoże firmom w zagranicznej ekspansji

Możliwość komentowania Welconomy In Toruń promuje polską gospodarkę i pomoże firmom w zagranicznej ekspansji została wyłączona Aktualności, Biznes, Samorząd

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim, przewodniczącym Rady Programowej Welconomy Forum In Toruń

Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Welconomy Forum in Toruń

Za nami kolejna, XXVI edycja Welconomy Forum In Toruń. Jak duże było zainteresowanie ze strony przedstawicieli władz, samorządów, przedsiębiorców ? Proszę o podsumowanie konferencji.

Do Torunia przybyło około 2000 uczestników z całego świata. Część samorządowa udała się bardzo dobrze a współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko Pomorskiego – znakomicie. Kolejny raz Urząd Województwa był partnerem strategicznym wydarzenia a Urząd Miasta Torunia współorganizatorem. Obie instytucje były głęboko zaangażowane w realizację naszej konferencji. Podziękowanie także należą się Konwentowi Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który po raz drugi zagościł na Welconomy.

Podczas Sesji Inaugurującej, po raz drugi w historii Welconomy zostały wręczone nagrody Promotor Polskiej Gospodarki i Promotor Polski. Jak duże było zainteresowanie tym konkursem? Za jakie osiągnięcia przyznawane są te nagrody?

„Promotor Polski” to tytuł przyznawany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego osobom, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym budują wizerunek naszej marki narodowej. Jesteśmy bowiem przekonani, że markę Polska współtworzą nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego województwa.

Czym jest Welconomy Forum In Toruń dla tego miasta, w jaki sposób może przyczyniać się do jego rozwoju?

Kiedy rozpoczynaliśmy organizację Welconomy w Toruniu, przyjęciu naszych gości mógł sprostać tylko jeden hotel, a samo miasto było odwiedzane przez turystów tylko przez kilka godzin w ciągu dnia. Największy wpływ na zmianę infrastruktury i możliwości turystycznych Torunia ma przez ostatnie lata Zarząd z Prezydentem Michałem Zaleskim na czele. Organizowane przez ostatnie kilkanaście lat Welconomy w Toruniu miało także ogromny wpływ na to, że mamy w mieście dużą sieć hoteli a turyści przyjeżdżają zwiedzać miasto na kilka dni. Jak się zmieniło przez te lata miasto niech świadczy fakt, iż mimo wielu restauracji, w weekend trudno znaleźć miejsce.

Jakie są najbliższe plany odnośnie Welconomy Forum In Toruń? Co może się zmienić jeśli chodzi o organizację tego wydarzenia w najbliższej przyszłości?

Będziemy rozszerzać współpracę międzynarodową i związane z tym misje gospodarcze dla małych i średnich firm. Na Welconomy w Toruniu każdego roku będzie można poznać możliwości współpracy gospodarczej z wieloma krajami z całego świata. Chcemy pomagać firmom naszego województwa oraz całej Polski, przełamywać stereotypy, że z krajami bardzo oddalonymi od Europy nie da się robić dobrego biznesu.