Rozwój w zarządzaniu projektami – nowe propozycje PMI Poland Chapter Oddział Śląsk

Możliwość komentowania Rozwój w zarządzaniu projektami – nowe propozycje PMI Poland Chapter Oddział Śląsk została wyłączona Aktualności, It, porady ekspertów

Lista wyzwań i trudności związanych z prowadzeniem projektów rośnie w bardzo szybkim tempie. Przez lata prowadziło to do powstawania nowych metodyk, narzędzi i szkoleń, które miały sprawić, że rzeczywistość ta stanie się nieco bardziej znośna.

Przyglądając się jednak sposobom realizacji projektów, zwłaszcza tym zakończonym porażką, łatwo można dojść do wniosku, że efektywności projektowej należy szukać na wielu płaszczyznach. Na efekt końcowy projektu wpływ ma zarówno klient jak i zespół projektowy, zastosowane narzędzia, ale także kompetencje osób, które się nimi posługują, zmieniające się zewnętrzne środowisko biznesowe (świat VUCA), ale również, często niedoceniane – emocje, postawy, bariery, stres i presja oddziaływujące na osoby realizujące projekty.
To właśnie wielowymiarowość projektów była inspiracją do wyboru tematów, które poruszymy podczas szóstej edycji PM Manii, czyli Konferencji Zarządzania Projektami, organizowanej przez śląski oddział PMI (Project Management Institute – uznany, międzynarodowy instytut zarządzania projektami), odbywającej się już 28 października 2019 w Katowicach.

O aspektach związanych z emocjami, koncentracją, indywidualną percepcją problemów porozmawiamy podczas panelu „Mindfullness, czy działa?”. Nasza ekspertka Aleksandra Dembińska przedstawi mechanizmy działania i efekty praktyki mindfulness, pomagającej m.in. zwiększać kreatywność i koncentrację, redukować stres i przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

Mirosław Dudek poruszy temat transformacji biznesowych. W oparciu o wyniki globalnych badań Prosci z 1.850 projektów i własne doświadczenia, pokaże w jaki sposób narzędzia zarządzania zmianą wspierają zarządzanie projektami.
Znaczna część czasu przeznaczona zostanie na przyjrzenie się tematowi projektów innowacyjnych i badawczo-rozwojowym, wyzwaniom jakie stawiają przed osobami, które nimi zarządzają. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie z największych polskich firm podzielą się Beata Cichocka-Tylman i Tomasz Sajkowski.
O tym, na jakim etapie wdrożenia technologicznego jest blockchain i jak bardzo zmieniają się produkty i usługi oparte o sztuczną inteligencję, jak również o sposobach zarządzania kapitałem ludzkim i projektem, które przyczyniają się do powstawania i produkcyjnego wdrażania niezwykle fascynujących rozwiązań opowie Lech Kalinowski.

Cezary Krzemiński  podczas swojej prelekcji przedstawi korzyści DevOps, jego główne wyzwania i metody wykorzystania przez Project Managera, natomiast Przemysław Włodkowski poruszy ten sam temat w ramach warsztatu facylitowanego. Uczestnicy samodzielnie wykreują rozwiązania w zadanym temacie, a sama metoda pracy będzie  inspiracją do wykorzystania podczas pracy projektowej z zespołem.

W konferencyjnym menu pojawią się także symulacje biznesowe. Prowadzony przez Marcina Szybkowskiego „Królewski ogród” pozwoli na wykorzystanie filozofii i pryncypiów Agile w trakcie budowy ogrodu wersalskiego na zlecenie Króla Słońce, natomiast symulacja „30 dni na zmianę”, którą przeprowadzi Joanna Pauly pozwoli zmierzyć się z tematem wdrażania zmian w sytuacji  spowolnienia gospodarczego. Uczestnicy będą też mogli brać udział w dyskusji przeprowadzonej w formule World Café i zmieniając stoliki dyskusyjne będą mogli uczestniczyć w kilku dyskusjach podejmujących temat wyzwań pojawiających się przy wprowadzaniu zmian.

PMmania to wydarzenie bogate w wiedzę, doświadczenia, interesujące spotkania. Doceniane za szerokie spektrum tematów i doskonałą atmosferę. To właśnie w takim miejscu można porozmawiać o swoich wyzwaniach projektowych i zdobyć wiele cennych wskazówek dla własnej pracy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – https://www.facebook.com/events/485093525588929/

To nie wszystko! Poza konferencją stowarzyszenie PMI Poland Chapter Oddział Śląsk organizuje tej jesieni również inne wydarzenia.

Dla osób zastanawiających się nad certyfikacją PMP oferujemy kurs przygotowujący do egzaminu zgodny z nowymi standardami – po więcej szczegółów zapraszamy na https://www.facebook.com/events/489745111765584/.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć jak efektywniej zarządzać swoim zespołem projektowym, rozwijać siebie jako przywódcę i jak przygotować się na aktualne wymagania pracowników, PMI PC Śląsk zaproponował wrześniowe seminarium „Przywództwo w Zarządzaniu Projektami” szczegóły na https://www.facebook.com/events/949922292013688/