PKP Intercity rozszerza sieć sprzedaży o kolejnych partnerów

Możliwość komentowania PKP Intercity rozszerza sieć sprzedaży o kolejnych partnerów została wyłączona Aktualności

Do coraz szerszej listy zewnętrznych kanałów współpracujących z PKP Intercity dołączają Infobus oraz eTravel. Dwie nowe platformy w znacznym stopniu ułatwią zakup biletów, które będą dostępne u tych partnerów już za mniej niż trzy miesiące.

fot. PKP Intercity
fot. PKP Intercity

Narodowy przewoźnik stawia na rozwój kanałów sprzedaży w trybie agencyjnym w ramach ujednoliconych warunków handlowych. Współpraca z doświadczonymi partnerami od ponad roku przynosi Spółce duże zyski i każdego dnia ułatwia zakup biletów wielu podróżnym. Po sukcesie, jaki przyniosło wprowadzenie biletów PKP Intercity na platformy takie jak m.in. Koleo, SkyCash czy e-podróżnik.pl, przyszedł czas na rozszerzenie sieci o kolejnych partnerów. Narodowy przewoźnik podjął współpracę z platformami Infobus oraz eTravel.

W naszą strategię wpisany jest rozwój i podnoszenie dostępności naszych usług. Chcemy, żeby zakup biletów kolejowych był łatwy i prosty dla każdego pasażera bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Dlatego bardzo się cieszę, że do sieci sprzedaży dołączają kolejni partnerzy – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity

Infobus to czeska firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Pośredniczy w sprzedaży biletów kolejowych, lotniczych i autobusowych. Posiada dwie własne platformy – stronę internetową oraz aplikację mobilną dostępną na urządzeniach mobilnych z systemem IOS oraz Android. Infobus to marka obecna na wielu europejskich rynkach. Z rozszerzenia sieci sprzedaży o czeską spółkę skorzystają nie tylko polscy pasażerowie, ale również obywatele Ukrainy, którzy jeszcze łatwiej będą mogli zakupić bilety na przejazdy po Polsce. W niedalekiej przyszłości za bilety na przejazd z PKP Intercity na platformach Infobus będzie można płacić również w zagranicznych walutach.

Kolejnym partnerem, z którym PKP Intercity nawiązało współpracę w trybie agencyjnym jest eTravel, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze podróży służbowych. W ramach platform spółki możliwy jest zakup biletów na transport kolejowy i lotniczy oraz rezerwacja miejsc w hotelach. Dzięki współpracy eTravel z PKP Intercity pasażerowie będą mogli trzymać swoje bilety i rezerwacje w jednym miejscu, co znacznie ułatwi podróże zarówno prywatne, jak i służbowe. Bilety na przejazd z narodowym przewoźnikiem będą dostępne na stronach lataj.pl oraz hotele.pl.

Bilety na wszystkich nowych platformach będą dostępne za mniej niż trzy miesiące.

UWH wielkim sukcesem PKP Intercity

Rozpoczęcie współpracy z firmami Infobus oraz eTravel jest kontynuacją działań, jakie przewoźnik podjął we wrześniu 2021 roku wraz z wprowadzeniem ujednoliconych warunków handlowych (UWH). Od tego czasu spółka nawiązała współpracę z największymi serwisami sprzedającymi bilety, takimi jak mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash czy KOLEO. W kwietniu PKP Intercity rozpoczęła także współpracę z platformą Jakdojade, która w intuicyjny sposób przenosi użytkowników do strony e-IC, gdzie można zakupić bilet na przejazd koleją. Współpraca z zewnętrznymi partnerami okazała się wielkim sukcesem spółki. W ramach UWH sprzedanych zostało już ponad 4,3 miliona biletów!

Bilety w ramach sprzedaży agencyjnej także stacjonarnie

PKP Intercity realizując misję, jaką jest walka z wykluczeniem transportowym planuje rozszerzyć swoją sieć sprzedaży agencyjnej również o punkty stacjonarne. Narodowy przewoźnik skierował ofertę m.in. do sieci kiosków lub saloników prasowych, sieci sklepów spożywczych, sieci stacji paliw, sieci dystrybuujących usługi hotelowe lub bilety na eventy czy usługi transportowe (z wyłączeniem kolejowych kas biletowych) – czyli wszystkich firm zainteresowanych sprzedażą usług dodatkowych w postaci biletów na pociągi PKP Intercity oraz spełniających określone wymagania. Rozszerzenie sieci sprzedaży o punkty stacjonarne umożliwi nabycie biletów osobom, które z różnych powodów nie korzystają ze zdalnych kanałów. Dzięki takiemu rozwiązaniu brak dworca z kasą biletową w najbliższej miejscowości nie będzie stanowić problemu.

źródło informacji: PKP Intercity