Na Welconomy o Zielonym Ładzie i wpływie pandemii na gospodarkę

Możliwość komentowania Na Welconomy o Zielonym Ładzie i wpływie pandemii na gospodarkę została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Polski Kapitał

Z Jackiem Janiszewskim przewodniczącym Rady Programowej Welconomy Forum In Toruń, rozmawia Radosław Nosek

Jacek Janiszewski,, przewodniczący  Rady Programowej Welconomy Forum in Toruń
Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Welconomy Forum in Toruń

W tym roku XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń odbędzie się w  dniach 21-22 czerwca. Jak dużym wyzwaniem jest organizacja tego wydarzenia w  dobie pandemii? Czy było zainteresowanie udziałem w tym przedsięwzięciu ze strony przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, przedsiębiorców i naukowców.

Jeśli chodzi o zainteresowanie przedstawicieli wymienionych instytucji nie dostrzegamy zasadniczej różnicy. Gorsza atmosfera była w  zeszłym roku gdy musieliśmy przełożyć Welconomy i  nie wiedzieliśmy czy i kiedy się odbędzie. Dziś widoki na to że dni 21/22.06.2021 będą świętem polityczno-ekonomiczno-gospodarczym w  Toruniu, są zdecydowanie większe. Zarówno biznes jak i polityka bardzo potrzebują wymiany informacji, zderzania poglądów z  poczuciem słuchania siebie wzajemnie i wyciągania jak najlepszych dla Polski wniosków. Zaś jeśli chodzi o  wielkość wyzwania organizacji Welconomy, logistyki naszego wydarzenia to jesteśmy zdecydowanie mądrzejsi, sprawniejsi i bardziej kompetentni w zderzeniu z Covid 19.

Sesja Plenarna Welconomy przebiegnie pod hasłem ” Wpływ pandemii na zmiany społeczne w kraju i na świecie” oraz „Zielony Ład – teraźniejszość i  przyszłość”. Kto będzie dyskutował nad tymi najważniejszymi chyba wyzwaniami, przed którymi stoi polska gospodarka?

Zaprosiliśmy do dyskusji jak każdego roku wybitne osobowości świata nauki, polityki i biznesu by wypowiedziały się na te tematy. Oczywiście jak zawsze omawiane zagadnienia inspiruje sytuacja geopolityczna w Polsce, Europie i na Świecie. Jeśli chodzi o konkretne nazwiska będziemy budować napięcie i  przedstawiać kolejno na naszej stronie www.welconomy.pl [1]

Podczas Welconomy tematyka dotycząca Zielonego Ładu będzie poruszana na wielu panelach. Skąd tak duże zainteresowanie ze strony uczestników Welconomy tą problematy

Zielony Ład to wielkie wyzwanie dla współczesnej Europy które wpłynie na wiele gałęzi życia politycznego i gospodarczego na najbliższe lata. Mamy do czynienia z  projektem wielopokoleniowym wię nie tylko wiele paneli trzeba temu poświęć ale także wiele lat będziemy o tym mówić na Welconomy w  Toruniu. Bardzo cieszy mnie że do tej długoterminowej dyskusji włączą się przedstawiciele wielu regionów Polski na poziomie województw zarówno administracji rządowej jak i samorządowej.

Welconomy od wielu lat jest organizowane w Toruniu. W jaki sposób to wydarzenie przyczynia się do rozwoju, kreatywności tego miasta?

Nieskromnie powiem, że w dużym stopniu przyczyniliśmy się do rozpoznawalności Torunia i  regionu pod względem możliwości inwestycyjnych. Oczywiście to nie jest tylko nasza zasługa ale jakąś cegiełkę dołożyliśmy do tego że Toruń stał się miastem pięknych weekendów z  wieloma atrakcjami. Na początku naszej działalności był zaledwie jeden w miarę na wysokim poziomie hotel. Dziś baza noclegowa i  gastronomiczna jest wręcz imponująca. Toruń i  region odkryło wielu inwestorów z kraju i zagranicy co zaowocowało wieloma inwestycjami w  naszym regionie a  to oznacza wiele nowych miejsc pracy i więcej podatków.

Proszę przedstawić najbliższe plany odnośnie Welconomy Forum In Toruń? Co może się zmienić jeśli chodzi o organizację tego wydarzenia w najbliższej przyszłości i jaki wpływ na to może mieć obecna pandemia koronawirusa?

Wszystkie plany będą dostępne dla naszych partnerów i opinii publicznej na naszej stronie. Oczywiście mamy już wnioski i rozważania które wprowadzamy w życie już teraz. Z okresu późnej zimy przenosimy Welconomy w czas cieplejszej pogody. W tym roku będzie to już prawie lato czyli 21/22.06.2021 Z pewnością zostawimy organizacje hybrydowej wersji naszej konferencji gdyż pojawił się klient który chce wcześniej nagrany panel pokazać na drugi dzień konferencji na naszej stronie, podtrzymamy wersję paneli on-line oraz wersję standardową pierwszego dnia z nagraniem wszystkich paneli prowadzonych na żywo. Te rozwiązania zdecydowanie powiększyły grono naszych odbiorców, których mamy już ponad 60 tysięcy za co bardzo dziękujemy i z czego niezwykle się cieszymy.