NASZ PATRONAT: XXVII edycja Welconomy Forum in Toruń 2020

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: XXVII edycja Welconomy Forum in Toruń 2020 została wyłączona Aktualności, Biznes

Tematem przewodnim XXVII edycji Welconomy Forum in Toruń będzie „Ekonomia oczami Świętego Jana Pawła II”. Forum odbędzie się 16-17 marca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki a uroczysty bankiet na zakończenie pierwszego dnia Forum będzie miał miejsce w Dworze Artusa.

Welconomy jak co roku rozpocznie Sesja Plenarna. Poprowadzą ją – prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk oraz ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 2010-2012.

Prelegentami będą m.in. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, Marszałek Województwa Kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Sesja Plenarna będzie punktem wyjścia do dyskusji o roli Kościoła w biznesie i spojrzenie na niego jako gracza gospodarczego. Inspiracją dla tak dobranej tematyki jest setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

Podczas XXVII edycji Welconomy gościć będą reprezentanci ze środowiska biznesowego, naukowego i politycznego. W tym roku duży nacisk został położony na współpracę firm lokalnych z przedsiębiorstwami zagranicznymi. Odbędą się specjalne panele, podczas których podjęte zostaną tematy współpracy gospodarczej na rynkach światowych, takich jak Chiny, Kolumbia, Republika Serbska, Bośnia i Hercegowina, Indonezja, Indie, Angola oraz Brazylia. Pojawią się przedstawiciele państw i firm zagranicznych, którzy przybliżą tematykę przedsiębiorczości w swoich regionach, co może być podstawą pod przyszłe współdziałanie w biznesie. Welconomy to bowiem idealne miejsce, by nawiązać kontakty i zbudować podstawy pod przyszłe relacje wśród prowadzących własne interesy. W dobie globalizacji polityka międzynarodowa zyskuje na znaczeniu w sektorze gospodarki. O tym, że współpraca się opłaca, będą przekonywać eksperci. Wśród uczestników Welconomy pojawią się między innymi Ambasador Chin, Kolumbii oraz Bośni i Hercegowiny a także Wicepremier Republiki Serbskiej.

Na Welconomy nie zabraknie w tym roku również tematów związanych ze zdrowiem i systemem jego ochrony, sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa i przyszłości energetyki w Polsce oraz etyką.

Jak podają organizatorzy, konferencja obejmować będzie także Bałtyckie Forum Samorządowe, poświęcone samorządowcom z północy kraju.
Tematyka XXVII Welconomy Forum in Toruń jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w wydarzeniu, mogą zyskać wiele – od wiedzy i doświadczenia po bezcenne kontakty biznesowe, które mogą przydać im się w dalszym rozwoju.

Współorganizatorem głównym tegorocznego Welconomy jest Kapsch Telematic Services a Głównymi Partnerami Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Toruń, PARP, PFR, Syngenta oraz Żabka Polska S.A.

Więcej informacji na stronie www.welconomy.pl.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone