Ruda Śląska: Spotkanie z Karolem Godulą w ruinach zamku

Możliwość komentowania Ruda Śląska: Spotkanie z Karolem Godulą w ruinach zamku została wyłączona Aktualności

„Spotkanie z Karolem Godulą” odbędzie się już w najbliższy piątek (6 października) w godz. od 15.00 do 18.30 na terenie ruin Zamku Rudzkiego i domu Karola Goduli, które mieszczą się w rejonie ul. Bujoczka 28 w dzielnicy Ruda. Podczas imprezy nie zabraknie wielu atrakcji przygotowanych przede wszystkim z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia Nasza Siódemka.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w piątkowym pikniku – mówi Anna Żebrowska ze Stowarzyszenia Nasza Siódemka. – Będzie on wspaniałą okazją nie tylko do zdobycia i poszerzenia wiedzy związanej z lokalnym filantropem i przedsiębiorcą Karolem Godulą, ale także do spędzenia czasu z lokalną społecznością, która z pewnością podzieli się historiami związanymi z regionem. Co ważne, celem tego działania jest integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną z okolicznymi mieszkańcami – dodaje.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać prelekcji na temat Karola Goduli oraz historii regionu wygłoszonej przez pracownika Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Następnie będzie można dokonać wpisu do księgi gości oraz spotkać się na wspólnym biesiadowaniu z pieczeniem kiełbaski z lokalną społecznością oraz zaproszonymi gośćmi.

„Spotkanie z Karolem Godulą” to jedno ze spotkań przygotowanych w ramach projektu „7 spotkań z historią”. W czasie od 16 lipca do 1 grudnia br. podopieczni stowarzyszenia biorą udział wydarzeniach, które odbywają się w Rudzie Śląskiej oraz okolicznych miastach. W planie znalazły się spacery, wycieczki i warsztaty inspirowane lokalną historią. Oprócz pikniku w Rudzie na szlaku podopiecznych Stowarzyszenia Nasza Siódemka znalazły się zamki w Toszku, Pszczynie i Będzinie, zabytkowa kopalnia Guido oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Inicjatywa jest dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu „Patriotyzm jutra”.

źródło informacji: Urząd Miasta Ruda Śląska