Rusza Głos Przedsiębiorcy. Dzięki niemu biznes zaproponuje nowe regulacje prawne

Możliwość komentowania Rusza Głos Przedsiębiorcy. Dzięki niemu biznes zaproponuje nowe regulacje prawne została wyłączona Aktualności, Biznes

 

Głos Przedsiębiorcy – tak nazywa się zaktualizowana zakładka na portalu biznes.gov.plwww.biznes.gov.pl=”” pl=””> , której zadaniem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom komunikacji z urzędnikami. Wszystko po to, by przekazać administracji swoje propozycje nowych regulacji prawnych – w myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”.

Portal biznes.gov.pl powstał z myślą o przedsiębiorcach. Znajdą tu oni mnóstwo informacji pomocnych w prowadzeniu firmy. Dlatego też warto korzystać z niego na co dzień, do czego zachęca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prowadzące tę stronę. Ciekawym narzędziem, które ostatnio zostało zaktualizowane, jest zakładka Głos Przedsiębiorcy www.biznes.gov.pl=”” bank-pomyslow=””> .

Dlaczego powstał Głos Przedsiębiorcy?

Głos Przedsiębiorcy jest symbolem zmiany w relacjach między biznesem a administracją. Dzięki temu narzędziu każdy polski przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach, które mogą sprawić, że łatwiej będzie mu się funkcjonowało.

Odświeżenie zakładki jest kolejnym przykładem proprzedsiębiorczego nastawienia MPiT, które stawia na dialog z polskimi przedsiębiorcami, traktując ich jako partnera w inicjatywie ustawodawczej.

Czym jest Głos Przedsiębiorcy?

Głos Przedsiębiorcy to narzędzie, dzięki któremu zalogowany użytkownik biznes.gov.plmoże zgłosić swoje propozycje nowych regulacji prawnych ułatwiających życie polskim przedsiębiorcom. Swoje pomysły można składać w obszarach takich jak:

– rozwój działalności gospodarczej

– prawa i obowiązki przedsiębiorcy

– finansowanie

– wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek

– handel zagraniczny

– informacje dla przedsiębiorców

– inwestowanie w Polsce

Aby dokonać zgłoszenia, wystarczy skorzystać z prostego formularza online. Przedsiębiorca może w nim opisać swój pomysł, który następnie jest weryfikowany. Później następuje jego publikacja na stronie, na której internauci mogą go skomentować i ocenić.

Najwyżej oceniane projekty trafiają zaś do odpowiedniego urzędu, którego zadaniem jest sprawdzenie, czy i kiedy mogą wejść w życie.

Zakładkę Głos Przedsiębiorcy można znaleźć tutaj: http://www.mpit.gov.pl/strony/aktualnosci/rusza-glos-przedsiebiorcy-dzieki-niemu-biznes-zaproponuje-nowe-regulacje-prawne/ www.mpit.gov.pl=”” strony=”” aktualnosci=”” rusza-glos-przedsiebiorcy-dzieki-niemu-biznes-zaproponuje-nowe-regulacje-prawne=””>