NASZ PATRONAT: Wody opadowe – klucz do podniesienia jakości życia w miastach

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Wody opadowe – klucz do podniesienia jakości życia w miastach została wyłączona Aktualności

W dniach 6-8.10. we Wrocławiu odbędzie się 15. Konferencja pod hasłem „Wody Opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne”. Konferencja przeprowadzona zostanie w formule hybrydowej (stacjonarna i online).

W naturze do gleby przenika 90% opadów, a w wybetonowanych miastach tylko 10%! A przecież odpowiednie zagospodarowanie wód deszczowych może nie tylko pomóc w niwelowaniu negatywnych skutków zmian klimatu, ale także poprawić jakość życia mieszkańców. Temu ważnemu zagadnieniu będzie poświęcona 15. Konferencja „Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne”, która odbędzie się w dniach 6-8 października br. we Wrocławiu.

Podczas trzydniowego spotkania zostaną omówione najważniejsze zagadnienia związane z efektywnym zarządzaniem wodami opadowymi oraz z zagospodarowaniem zielonej przestrzeni miasta. Uczestnicy mogą się spodziewać ciekawych tematów, wystąpień ekspertów i praktyków.

Dwa dni konferencji będą poświęcone na wymianę doświadczeń, wskazanie najnowszych problemów i trendów związanych z zarządzaniem wodami opadowymi, przedstawione zostaną dobre przykłady bazujące m.in. na naturalnych rozwiązaniach.
Trzeci dzień konferencji to wizyta studyjna we Wrocławiu, podczas której uczestnicy w miejskiej przestrzeni zobaczą najlepsze przykłady błękitno-zielono-czerwonej infrastruktury.

Organizatorzy stawiają na zdobywanie wiedzy połączonej z praktyką. Jak twierdzą, zależy im na pokazywaniu dobrych rozwiązań i ciekawych przykładów zagospodarowywania wód opadowych.

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy:
● prawo wodne i jego konsekwencje w kontekście wód opadowych,
● dobre praktyki gospodarowania wodami opadowymi. Doświadczenia polskich miast w zagospodarowaniu wód opadowych,
● błękitno-zielono-czerwona infrastruktura, jej finansowanie i wykorzystanie,
● zanieczyszczenia wód opadowych
● adaptacja do zmian klimatu w przestrzeni miasta.

UWAGA ZAPISY:

Do 30 lipca obowiązują promocyjne warunki rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.
Informacje ws. konferencji, zapisy oraz program: https://wodyopadowe.abrys.pl/