Współpraca Polsko-Niemiecka: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”

Możliwość komentowania Współpraca Polsko-Niemiecka: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Niemieccy inwestorzy są nierozłącznym i kluczowym partnerem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” – podreśla prezes WSSE Maciej Badora

Maciej Badora, prezes WSSE „INVEST-PARK” fot. mat. prasowe

 

– Cieszy nas, że przedsiębiorcy z Niemiec, najważniejszej gospodarki w Europie, zdecydowali się ulokować 34 zakłady na obszarze naszej działalności i stanowią najliczniejszą zagraniczną grupę inwestorów działających w WSSE – podkreśla Maciej Badora. Prezes WSSE zaznacza, że na inwestycje w Strefie zdecydowały się zarówno globalne niemieckie koncerny, jak i firmy rodzinne oraz małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa, np. Wessel-Werk, Suer, Kamex czy RUPF.

– Tak spektakularne projekty jak inwestycje Volkswagena we Wrześni czy Mercedesa w Jaworze pokazują, że wałbrzyska strefa spełnia najbardziej wygórowane oczekiwania przedsiębiorców. Jest zatem przygotowana na nowe inwestycje, a działający u nas poddostawcy na nawiązanie współpracy z kolejnymi kontrahentami – podkreśla.

Wartość dodana wszystkich tych inwestycji: nowe kierunki kształcenia w szkołach branżowych, budowa łańcucha dostaw oraz sieci powiązań biznesowych jest nie do przecenienia. Dla wielu polskich firm inwestycje w Strefie to możliwość nawiązania kontaktów z globalnymi koncernami i otwarcie drogi na światowe rynki – zauważa prezes Badora i dodaje:

– Rozpoczął się kolejny etap niemieckich inwestycji w Polsce. Zalety polskiego rynku oraz pozytywne doświadczenia z wieloletniej współpracy sprawiają, że coraz więcej decyzji inwestycyjnych dotyczy projektów marki premium, które związane są z_nowymi technologiami oraz tworzeniem wysokopłatnych, wyspecjalizowanych miejsc pracy. Inwestycje te przyciągają do Polski także doskonałych niemieckich menadżerów, którzy zarządzając polskimi oddziałami firm stają się ambasadorami naszej oferty.

 

dr Andreas Schenkel, prezes Mercedes-Benz Manufacturing Poland

dr Andreas Schenkel, prezes Mercedes-Benz Manufacturing Poland

 

Polska to kraj z potencjałem, a Dolny Śląsk ma szczególnie wiele do zaoferowania zagranicznym przedsiębiorcom. Tego doświadczamy codziennie w naszej pracy. Tereny wałbrzyskiej Strefy w Jaworze okazały się optymalne na ulokowanie naszej inwestycji. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, organów i władz, w tym przedstawicieli WSSE, przygotowanie projektu.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone