IHK Drezno – tuż obok kraju partnerskiego

Możliwość komentowania IHK Drezno – tuż obok kraju partnerskiego została wyłączona Aktualności, Biznes, porady ekspertów

Izba Przemysłowo – Handlowa (IHK) w Dreźnie w swoich licznych ponadgranicznych działaniach skierowanych do przedsiębiorstw w Wolnym Państwie Saksonii uwzględnia duże znaczenie sąsiedniego kraju, jakim jest Polska.

Zygmunt Waroch z Centrum Kontaktowego Polsko – Saksońskiej Współpracy Gospodarczej Izby Przemysłowo – Handlowej w Dreźnie

Dla saksońskich firm, które chcą działać na arenie międzynarodowej już w roku 2001 został założony punkt kontaktowy w postaci Centrum Kontaktowego Polsko – Saksońskiej Współpracy Gospodarczej w oddziale Izby Przemysłowo – Handlowej w Görlitz.

Centrum Kontaktowe łączy przedsiębiorstwa, ale też instytucje i organy obu krajów we wspólnych działaniach. Do jego zadań należy przede wszystkim pośrednictwo w międzynarodowych kontaktach handlowych. Pracownicy Centrum Kontaktowego często nawiązują relacje z polskimi i saksońskimi przedsiębiorstwami, udzielają pierwszych porad w zakresie sytuacji rynkowej, informują o regionalnych targach oraz służą pomocą podczas nawiązywania kontaktów.

Centrum Kontaktowe jest także ważnym partnerem międzynarodowej sieci instytucjonalnej. Współpraca koordynowana jest podczas regularnych spotkań. Również w tym roku, razem z polskimi i niemieckimi partnerami organizowane są różne wydarzenia wspierające współpracę gospodarczą.

Oprócz tego Izba Przemysłowo – Handlowa w Dreźnie ściśle współpracuje w zakresie dokształcania z wieloma instytucjami, w tym z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego (KARR). Celem tej współpracy jest poprawa orientacji zawodowej polskich uczniów szkół zawodowych. Dodatkowe dokształcanie oraz możliwości odbycia praktyk zawodowych w kraju sąsiada mają na celu rozwój umiejętności praktycznych młodzieży. Powyższe działania umożliwiają uczniom szkół znalezienie pracy adekwatnej do zapotrzebowania w polsko – niemieckim obszarze gospodarczym.

Polskie przedsiębiorstwa, które zwrócą się do nas, otrzymają pomoc w zakresie wstępnego doradztwa w języku polskim. W celu uzyskania dokładniejszych informacji do dyspozycji są eksperci posługujący się językiem niemieckim i angielskim.

 

Izba Przemysło – Handlowa Drezno | Oddział Görlitz

Centrum Kontaktowe Polsko – Saksońskiej Współpracy Gospodarczej

Jakobstraße 14, 02826 Görlitz

 

Zygmunt Waroch

Telefon: +49-3581-4212-22, E-Mail: waroch.zygmunt@dresden.ihk.de

Kontaktzentrum-Polen-Sachsen fot.mat. prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone