Wyzwania firm na rynku cyfrowym – spotkanie z wiceministrem cyfryzacji

Możliwość komentowania Wyzwania firm na rynku cyfrowym – spotkanie z wiceministrem cyfryzacji została wyłączona Aktualności, It

Michał Gramatyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, rozmawiał z firmami członkowskimi Lewiatana reprezentującymi branżę IT, telekomunikacyjną, mediową, transportową oraz przemysłową.

Michał Gramatyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, rozmawiał z firmami członkowskimi Lewiatana reprezentującymi branżę IT fot. Konfederacja Lewiatan
Michał Gramatyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, rozmawiał z firmami członkowskimi Lewiatana reprezentującymi branżę IT fot. Konfederacja Lewiatan

Wiceminister podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi obecnych i przyszłych działań resortu cyfryzacji w obszarze telekomunikacji oraz transformacji cyfrowej.

Problemy firm działających na rynku cyfrowym

Spotkanie byłą okazją do przedstawienia i szczegółowego omówienia problemów i wyzwań z którymi aktualnie mierzą się firmy działające na rynku cyfrowym. Przedstawiciele rynku telekomunikacyjnego zwrócili uwagę na potrzebę ograniczania uderzających w biznes ponadstandardowych zapisów w kształtowaniu nowego Prawa komunikacji elektronicznej. Firmy zaadresowały również potrzebę rozwoju dyplomacji cyfrowej i pogłębiania współpracy z biznesem przy pracach nad projektami regulacji unijnych.

Głos w toku dyskusji zabrały również firmy reprezentujące sektor transportu, wskazując na potrzebę wsparcia digitalizacji sektora, apelując m.in. o wdrożenie projektu cyfrowej rejestracji aut. Niemniej istotną kwestią dla firm była konieczność określenia po stronie administracji rządowej osoby odpowiedzialnej za cyfryzację przemysłu i ustalenie wspólnych standardów w tym zakresie.

W najbliższych miesiącach wiceminister będzie chciał rozwinąć i pogłębić współpracę z poszczególnymi firmami Lewiatana w zakresie tematów poruszonych w toku spotkania.

Wiceminister Michał Gramatyka był gościem w siedzibie Konfederacji Lewiatan 14 lutego.

źródło informacji: Konfederacja Lewiatan