NASZ PATRONAT: Konferencja Startup Wars

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Konferencja Startup Wars została wyłączona Aktualności, Biznes

29 kwietnia na Stadionie Wrocław w ramach konferencji Startup Wars, odbędzie się wystąpienia reprezentantów jednorożców, expo dla młodych firm oraz konkurs na najciekawszy start-up, w którym zwycięzca będzie mógł ubiegać się o 1 mln pln od inwestorów.

Nowe wydarzenie na polskiej scenie nie będzie kolejną „startupową konferencją”, którą można stawiać w jednym rzędzie z dziesiątkami innych o podobnym profilu. Cele Startup Wars są o wiele szersze i długofalowe.

– Naszą ambicją jest stworzenie otwartej i przyjaznej platformy biznesowej, która wesprze rozwój młodych przedsiębiorców w naszej części Europy – mówi Remigiusz Nowakowski, współorganizator imprezy.

Autorzy koncepcji podkreślają, że nawet najlepsi reprezentanci swoich branż wielokrotnie spotykają się z tzw. „szklanym sufitem” lub „pułapką średniego rozwoju”.

– Trudności z rozwiązaniem tego typu problemów powodują wyhamowanie wzrostu i to właśnie przygotowanie początkujących biznesmenów na ten moment jest jednym z głównych celów Startup Wars – dodaje Nowakowski.

Pomysłodawcy wierzą, że w niedalekiej przyszłości wpływ przedstawicieli polskiego biznesu na globalną gospodarkę będzie nieustannie rosnąć.

Formuła rywalizacji
Organizatorzy planują rozpocząć cykl wydarzeń, które wyróżnią się innowacyjnym charakterem

– Format konferencji jest niecodzienny – przedstawiciele startupów zmierzą się ze sobą bowiem na… bokserskim ringu, który będzie pełnił rolę sceny. Taka aranżacja ma zapewnić gościom sporą dawkę emocji, a uczestnikom atmosferę sportowej rywalizacji – dodaje Nowakowski.

Z kolei porcję inspiracji i wiedzy zapewni blisko 40 prelegentów – a wśród nich inwestorzy, prezesi oraz dyrektorzy operacyjni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Wśród nich m.in. Karol Sadaj (Revolut), Kacper Winiarczyk (dott) oraz Paulina Ackermann (Lime). Oprócz występów na scenie głównej prelegentci poprowadzą także merytoryczne warsztaty dla gości. Oczywistą szansą dla biznesowych debiutantów będzie dostępność przestrzeni networkingowych, w tym także sal konferencyjnych i małych, kameralnych przestrzeni do spotkań.

Kluczowym punktem wydarzenia będzie konkurs dla młodych przedsiębiorstw – główną nagrodą będzie możliwość ubiegania się o inwestycję w wysokości 1 mln pln. W finale naprzeciw siebie stanie 5 starannie wybranych firm, których zadaniem będzie przekonanie nie tylko jury, ale i publiczności, że zasługują na wsparcie i wykorzystają je we właściwy sposób.

Wrocław idealnym gospodarzem

Wybór stolicy Dolnego Śląska jako przestrzeni do organizacji tego eventu nie jest przypadkowy – Wrocław jest dziś jednym z szybciej rozwijających się miast w Polsce, jest także czołowym ośrodkiem startupowym w kraju. 12% innowacyjnych biznesów ma swoje siedziby właśnie tu. Wielkim atutem jest także położenie miasta blisko zachodniej granicy. Nie dziwi więc fakt, że znajdziemy we Wrocławiu największe międzynarodowe korporacje ze wszystkich sektorów.

Na sprzyjające warunki mogą też liczyć przedstawiciele nauki, która jest nieocenionym partnerem biznesu i gwarantem jego sukcesu. Napływ młodych ludzi, a także liczba innowacyjnych rozwiązań, generowanych przez nich w ośrodkach akademickich, w oczywisty sposób sprzyjają rozwojowi sektora startupowego w tej części kraju. Konferencja Startup Wars została objęta honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.

materiały: Startup Wars

Szczegóły na: www.startupwars.pl