IX Europejski Kongres Samorządów: Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa

Możliwość komentowania IX Europejski Kongres Samorządów: Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa została wyłączona Aktualności

W dniach 4 – 5 marca 2024 w Mikołajkach odbędzie się 9 edycja Europejskiego Kongresu Samorządów, który będzie miejscem spotkania ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów. Tytuł jednego z paneli dyskusyjnych Kongresu brzmi „Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa”.

fot. Forum ekonomiczne
fot. Forum ekonomiczne

Jak podkreślają organizatorzy – „w ramach tego panelu skupimy się na roli samorządów w tworzeniu bezpiecznych społeczności oraz podziale zadań pomiędzy państwem a samorządem. Omówimy, jakie działania i inicjatywy lokalnych władz mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii takich jak monitoring ulic przez kamery wideo, czy narzędzi do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przyjrzymy się również roli Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w zapewnieniu bezpieczeństwa i reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Naszą uwagę skierujemy na aspekty związane z zarządzaniem kryzysowym, edukacją społeczności, środowiskiem oraz współpracą międzysektorową. Chcemy znaleźć praktyczne rozwiązania, które pozwolą na budowanie bezpiecznych i przyjaznych okolic”.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce, w którym spotkają się liderzy samorządów, przedstawiciele elit regionalnych członkowie administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Program obejmuje blisko 200 wydarzeń: bloków programowych, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, prezentacji. Debaty Kongresu poruszą między innymi problemy współczesnej urbanistyki, mechanizmów rozwoju miast i regionów, finansowania inwestycji, zarządzania miastem, ochrony środowiska, polityki zdrowotnej oraz działań samorządów w przedwyborczej rzeczywistości.

Europejski Kongres Samorządów, którego misją jest budowanie platformy dialogu na rzecz najlepszych rozwiązań dla polskiego samorządu serdecznie zaprasza do rejestracji na wydarzenie za pośrednictwem strony: https://www.forum-ekonomiczne.pl/

Głównym Partnerem 9 EKS jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wrota Warmii i Mazur – Regionalny portal informacyjny – Home (warmia.mazury.pl)

źródło informacji: ISW/ Forum ekonomiczne