ABC zdrowia małych pacjentów. Fundacja K.I.D.S. przedstawia nowy projekt: podcast „Pacjenciaki” skierowany do osób zainteresowanych tematami związanymi ze zdrowiem

Możliwość komentowania ABC zdrowia małych pacjentów. Fundacja K.I.D.S. przedstawia nowy projekt: podcast „Pacjenciaki” skierowany do osób zainteresowanych tematami związanymi ze zdrowiem została wyłączona Aktualności, Zdrowie

Fundacja K.I.D.S., Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, po raz kolejny odpowiada na potrzeby rodziców małych pacjentów. Tym razem, wspólnie z marką Nurofen prezentuje podcast „Pacjenciaki”, stworzony dla rodziców, którzy szukają informacji i pomocy na temat zdrowia wśród najmłodszych. Gośćmi podcastu są ludzie z olbrzymim doświadczeniem i prawdziwi eksperci w swojej dziedzinie – zarówno lekarze, jak i specjaliści z fundacji i firm związanych z medycyną. Pierwszy odcinek zatytułowany „Pacjenciaki na SORze” ze specjalnym gościem – Anetą Górską-Kot, doświadczoną lekarką specjalizującą się w dziedzinie pediatrii, zadebiutował w środę 28 lutego 2024 r.

grafika ABC zdrowia małych pacjentów Fundacja K I D S przedstawia nowy projekt podcast Pacjenciaki
grafika ABC zdrowia małych pacjentów Fundacja K I D S przedstawia nowy projekt podcast Pacjenciaki

Podcast „Pacjenciaki” stworzony jest dla rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w kwestiach związanych ze zdrowiem fizycznym, psychicznym, ale także i dobrostanem swojej pociechy. W holistyczny sposób porusza takie kwestie jak choroba dziecka, stres związany z procesem leczenia, ból czy wizyta w szpitalu. Umożliwi to przekazanie rodzicom podstawowej wiedzy dotyczącej profilaktyki i zdrowia dzieci, a także przygotuje ich na pobyt w placówce medycznej. Rozmówcy w podcaście “Pacjenciaki” zaprezentują także świat szpitalny od „kuchni” z perspektywy rodzica, lekarza, personelu medycznego oraz małych pacjentów. Dzięki temu słuchacze zdobędą większą świadomość i wrażliwość na otaczające ich sytuacje podczas pobytu w szpitalu.

Program poprowadzi charyzmatyczny i wykwalifikowany w swojej dziedzinie Mateusz Sieradzan, znany szerzej jako Pan Pielęgniarka. Jest to pielęgniarz i ratownik, który na co dzień w humorystyczny sposób, za pomocą swoich profili na mediach społecznościowych, szerzy wiedzę związaną ze zdrowiem, jak i opowiada o codziennym życiu szpitala. Gościem każdego odcinka jest osoba, która ma praktyczne doświadczenie w swojej dziedzinie. Oprócz lekarzy pediatrów i personelu medycznego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, swoją wiedzą podzielą się także osoby z sektora prywatnego, jak i fundacji.

Pierwszy odcinek podcastu zadebiutował w środę, 28 lutego 2024 r. Dzięki bogatemu doświadczeniu gościa programu – dr Anety Górskiej-Kot jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o wizycie na SORze. Z odcinka rodzic może dowiedzieć m. in. jak wygląda pobyt na SORze, jak przygotować na niego dziecko i co warto ze sobą zabrać. Kolejne odcinki będą pojawiać się co dwa tygodnie. Podcast dostępny jest na platformach streamingowych Spotify oraz YouTube.

Projekt powstał przy wsparciu agencji MSL i Publicis Worldwide, które od lat aktywnie współpracują z fundacją K.I.D.S. Agencja MSL prowadzi komunikację PR, a Publicis Worldwide odpowiada za przygotowanie koncepcji podcastu, nazwy, scenariusza, nadzór kreatywny nad nagraniami i montażem.

Partnerem podcastu jest firma Nurofen.

źródło informacji: Fundacja K.I.D.S.