Zwierzęta w pracy i ich wpływ na pracowników

Możliwość komentowania Zwierzęta w pracy i ich wpływ na pracowników została wyłączona Aktualności, Biznes, Polski Kapitał, Praca, Zdrowie

zwierzęta w pracy

źródło : Pethelp

Coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia przyprowadzenie na miejsce pracy swojego czworonożnego przyjaciela. Niegdyś ekstrawagancja, dziś bliskie standardom.

Najczęściej możemy spotkać psa. Włochata kulka u boku swojego właściciela bądź na swoim specjalnym firmowym miejscu. Jedni witają go z uśmiechem,  inni przejdą obojętnie, zdarza się pogarda, ale może wystąpić też lęk. Jaki stosunek do zwierząt mają pracownicy i co na to pracodawca?

 

Korzyści płynące w relacji ze zwierzętami

Pies i kot na zdrowie —  to potwierdzają liczne badania. Właściciele mają niższy poziom cholesterolu, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka chorób serca. A skoro już przy tym temacie jesteśmy, pacjenci po zawale

źródło: Pethelp

serca, posiadający pupila, aż w 28% choroba nie zakończyła się śmiercią. Dla porównania procent nieposiadających zwierzaka wynosił jedynie 6%. Pies wpływa również na naszą kondycję, poprzez regularną aktywność fizyczną.

A co z emocjami? Każde przytulenie futrzastego uwalnia w naszym organizmie endorfiny, hormony szczęścia i obniżenie kortyzolu, odpowiadającego za stres. Posiadacze zwierząt zdecydowanie mniej odczuwają samotność.  Miłość bezwarunkowa przekazywana przez pupila poprzez brak oceny i pełną akceptację wpływa niezwykle kojąco. Dlatego tak często towarzyszą przy przeróżnych terapiach. A wychowani ze zwierzętami mają zbudowane większe poczucie wartości oraz zwiększoną odporność na alergię. 

 

No dobrze więc jak się to przenosi na pracownika?

 

Największą barierą przeciwników jest uczulenie na sierść bądź strach. Uważają również za przeszkadzające odgłosy bądź zapach, które mogą rozpraszać. Natomiast jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pracuj.pl, 56% badanych dopuszcza obecność pupili w firmie, a co trzeci uznałby ją za dodatkową motywację do udziału w rekrutacji. Okazuje się, że przyzwolenie na  zabranie psa do firmy zwiększa lojalność wobec pracodawcy, a do tego zmniejsza poczucie winy, wynikające z pozostawienia zwierzęcia w domu. To z kolei przekłada się na wewnętrzny spokój. Podczas intensywnej pracy np. burzy mózgów towarzystwo czworonoga polepsza samopoczucie, nastrój i zwiększa kreatywność.

źródło: Pethelp

Z naszego doświadczenia. Przez kilka dni był u nas szczeniak wielkości dłoni. Każda część biura należała do niego. Na sam widok uśmiechy samoistnie pojawiały się na twarzy. Pracowaliśmy jak co dzień, mieliśmy swoje zadania. Zdarzało się ciche pojękiwanie pod biurkiem proszące o atencję — kolejny uśmiech i powrót do monitora. Niesamowicie nas zintegrował, poprzez wymyślenie pseudonimu, ról, zadań. W momentach stresowych wystarczyło spojrzeć na merdający ogon w kącie —  napięcie momentalnie rozładowane. Podsumowując —  wzrost motywacji i szczęście unoszące się nad głowami.

Zawsze z otwartymi ramionami witamy naszych gości ze swoimi towarzyszami. Cały zespół Pethelp serdecznie poleca psiego kompana. 

 

Niwelujemy bariery finansowe

 

Identyfikując się z prozwierzęcym podejściem i zachowując naszą misję poprawy jakości życia zwierząt domowych, wprowadziliśmy na rynek pakiety opieki weterynaryjnej. Wierzymy, że zwiększymy świadomość profilaktyki zdrowotnej naszych mniejszych przyjaciół. Niwelujemy bariery jednorazowych dużych wydatków poprzez abonament. Rozwiązanie jest innowacyjne na polskim rynku, dlatego wychodzimy szeroko pojawiając się w firmach w formie benefitów pracowniczych. Dzięki temu dostęp do opieki weterynaryjnej jest jeszcze prostszy! 

Pracodawca zyskuje wzrost zainteresowania ofertą współpracy i lojalność, pracownik komfort psychiczny i bezpieczeństwo, a zwierzak zdrowie. 

źródło : Pethelp

 

Jeżeli rozważasz przyjście do pracy ze zwierzęciem skonsultuj to ze swoim pracodawcą i odpowiednio przygotuj do tego swojego czworonoga. Zbadaj pupila, aby zabezpieczyć siebie, domowników i swoich kolegów z pracy przed chorobami odzwierzęcymi. Dowiedz się, czy Twój pracodawca oferuje Pethelp i czuj się bezpiecznie.

www.pethelp.pl

autor: Paulina Dąbrowska, Pethelp
źródło danych: Pracuj.pl