Zrównoważony rozwój w usługach transportowych i przemyśle – Georg Utz jako dostawca sprawdzonych rozwiązań

Możliwość komentowania Zrównoważony rozwój w usługach transportowych i przemyśle – Georg Utz jako dostawca sprawdzonych rozwiązań została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia

W oparciu o doświadczenia firmy Georg Utz sp. z o.o. dowiemy się jak świadomie wybierać produkty w procesach logistycznych i transportowych aby sprzyjać obiegowi zamkniętemu w gospodarce i tym samym zmniejszać poziom CO2 na każdym etapie działania firm.

Palety Utz zastosowanie

Zrównoważony rozwój w Utz jest filozofią działania – w naszych produktach przekazujemy ją dalej

Grupa Utz zawsze miała silną świadomość ekologiczną. Pierwsze wzmianki o zaangażowaniu w ochronę środowiska pojawiły się już w katalogu produktowym z 1999r.! Jednakże bycie prawdziwie ekologicznym oznacza bycie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, wykorzystanie używanej w produkcji energii w sposób inteligentny, wraz z jej odzyskaniem do ponownego użycia i stosowaniem najnowszych technologii, które służą ochronie środowiska. W Polsce używamy do produkcji pojemników granulatu UIC® (Utz Industrial Compound), autorskiej technologii odzyskującej surowiec z używanych wcześniej produktów Utz, odzyskujemy energię cieplną z procesów produkcyjnych do ogrzewania powierzchni biurowych oraz mamy na terenie zakładu zbiorniki retencyjne zbierające wodę. W fabryce Utz w Szwajcarii wykorzystujemy energię z elektrowni wodnej a w fabryce w Niemczech energię słoneczną.

Każda branża ma swoją specyfikę, rozumiemy to i staramy się szukać rozwiązań najbardziej dopasowanych do potrzeb procesu Klienta, które wielokrotnie będą wykorzystywane w cyklu. Jeszcze w tym roku planujemy w Polsce rozpocząć autorski program Utz Group opracowany wraz z fundacją „my climate” z myślą o świadomym podejmowaniu decyzji proekologicznych zarówno w prywatnym życiu jak i w biznesie. Szczegóły dostępne na stronie utzgroup.com.

Czym charakteryzuje się paleta plastikowa Utz w obiegu zamkniętym i jaka jest jej cena?

Dla naszych Klientów ważne jest, aby palety utrzymywały stałą tarę, były łatwe w czyszczeniu i wygodne w obsłudze zarówno przez wózki widłowe, roboty jak i w obsłudze manualnej przez człowieka a pojemniki przemysłowe Utz aby miały gładkie, wzmocnione dno, gwarantujące bezpieczną pracę oraz ciche przemieszczanie się.
Działy R&D w Georg Utz, na które składają się dział konstrukcyjny oraz dział kontroli jakości pracują każdorazowo nad wypracowaniem rozwiązania wielokrotnego użytku – optymalnie dopasowanego do potrzeb Klienta a dział sprzedaży szuka optymalnej jego ceny.

 Palety UPAL

Cena palety plastikowej zależy od wielu czynników, ale statystycznie koszt użytkowania palety drewnianej już po roku zrównuje się z zakupem palety plastikowej.

Georg Utz jest właścicielem marki UIC® (Utz Industrial Compound). Znak chroniony UIC® to marka dla tworzywa sztucznego z recyklingu o sprawdzonych i udokumentowanych właściwościach i stałej jakości Utz. Wyroby wykonane z surowca UIC® posiadają takie same parametry techniczne, jak te z surowców pierwotnych i spełniają przy tym wysokie wymogi jakościowe Utz a jednocześnie pozwalają uzyskać optymalną cenę palety plastikowej.

Sztandarowym przykładem wykorzystania tego surowca w fabryce Utz w Polsce jest paleta UPAL-U, często wykorzystywana w przetwórstwie spożywczym, farmaceutycznym i strefach czystych produktu oraz transporcie wymagającym podwyższonych norm higieny.. Paleta ta charakteryzuje się długim okresem żywotności bez konieczności jej konserwacji. UPAL-U jest prawie całkowicie zamknięta (97% szczelności), co powoduje, że jest łatwa do utrzymania w czystości, a jednocześnie posiada otwory uchwytowe, co znakomicie ułatwia obsługę automatyczną i ręczną palety. Przemieszcza się na przenośnikach rolkowych wyjątkowo cicho, a dzięki ukrytym wzmocnieniom stalowym nadaje się do regałów wysokiego składowania. Jest mocna, poręczna i lekka, lżejsza i równie wytrzymała jak klasyczna paleta higieniczna Upal-H, dzięki wykorzystaniu kodów RFID możliwe jest śledzenie palety z towarem w całym procesie logistycznym.

Palety UPAL

Zakład produkcyjny Georg Utz w Polsce (Kąty Wrocławskie) od 2020 roku otrzymał wyłączność na produkcję palety UPAL-U i zapewnia jej dystrybucję na wszystkie rynki Unii Europejskiej.

Oczywiście po zakończeniu cyklu życia Klient może oddać nam używane produkty. Po oczyszczeniu i przeprowadzeniu procesu rozdrabniania zgodnie z technologią Utz, surowiec uzyskany z ich zmielenia może być użyty w kolejnym procesie produkcyjnym.

Jak pojemniki oraz palety plastikowe Utz wspierają zrównoważony rozwój?

Uniwersalnym rozwiązaniem dla pojemnika wielokrotnego użytku jest kultowy już pojemnik Utz RAKO produkowany przez Georg Utz od 1965r., a więc obchodzący w ubiegłym roku swoje 55. urodziny. Jest on również najbardziej wszechstronnym pojemnikiem magazynowym i transportowym, znajdującym zastosowanie we wszystkich możliwych do pomyślenia sytuacjach, zarówno w obsłudze manualnej, podczas sztaplowania czy na automatycznych przenośnikach. W ofercie jest około 350 wariantów RAKO dostępnych w wielu standardowych rozmiarach. Nie istnieje drugi taki pojemnik z tworzywa sztucznego, który cechowałby się taką uniwersalnością i tak szeroką możliwością zastosowania.

Wszystkie produkty z naszej oferty, jak np. pojemniki EUROTEC, pojemniki do składowania w stosie, obrotowe i składane a także palety przemysłowe z tworzywa sztucznego czy skrzyniopalety KOLOX korzystają z surowców odnawialnych.

Niekiedy odpowiedzią na indywidualne wymagania Klienta jest modyfikacja pojemnika standardowego, często jednak konieczne jest całkowicie nowe rozwiązanie.  W firmie od początku jej istnienia opracowanych zostało tysiące indywidualnych rozwiązań konstrukcyjnych, zatem doświadczenie i wiedza naszych ekspertów niezmiennie są wartością dodaną do rozwiązań poszukiwanych przez naszych Klientów i dzieje się to każdego dnia.

Grupa Utz chętnie przyjmuje palety plastikowe Utz i pojemniki Utz po zakończeniu ich cyklu życia. Oznacza to, że zużyte produkty są mielone do postaci granulatu, który wykorzystujemy dalej do produkcji nowych wyrobów. Jest to wielokrotne wykorzystanie w najczystszej formie.

Odpowiedzialność eko w rozumieniu Georg Utz

Wielu naszych Klientów to duże, światowe koncerny z branży motoryzacyjnej, transportowej, chemicznej, a także logistycznej czy handlowej. Są to często firmy, które mają wysoką świadomość konieczności zmniejszania śladu węglowego, jednak nie wszyscy Klienci rozumieją potrzebę i zasadność stosowania rozwiązań sprzyjających bezpiecznemu środowisku w tym samym stopniu. Wiele firm wciąż szuka najtańszych rozwiązań, które nie uwzględniają potrzeb proekologicznych, dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie tworzymy dedykowany program dla partnerów, którzy podobnie jak my starają się wprowadzać obieg zamknięty w gospodarowaniu opakowaniami przemysłowymi i korzystać z rozwiązań zmniejszających emisję CO2.

Każda branża ma swoją specyfikę, rozumiemy to i staramy się szukać rozwiązań najbardziej dopasowanych do potrzeb, które wielokrotnie będą wykorzystywane w cyklu. Jeszcze w tym roku planujemy w Polsce rozpocząć autorski program Utz Group opracowany wraz z fundacją „my climate” z myślą o świadomym podejmowaniu decyzji proekologicznych zarówno w prywatnym życiu jak i w biznesie.

Szczegóły dostępne na stronie utzgroup.com.