Zmiany w PMI Poland Chapter Śląsk – podsumowanie

Możliwość komentowania Zmiany w PMI Poland Chapter Śląsk – podsumowanie została wyłączona Aktualności, It

Ten rok dla PMI Poland Chapter Śląsk zaczął się pod znakiem zmian. Pierwsze dotyczyły składu zespołu. Do śląskiego oddziału PMI dołączyły: Sylwia Ganiec oraz Magdalena Wawrzyniak – Project Managerki do spraw Marketingu i Promocji, a także Mateusz Ferfecki, który wspierać będzie zespół w kwestiach związanych z IT.

zespół PMI Poland Chapter Śląsk fot. mat. prasowe

 

Kolejne zmiany dotyczyły portfolio wydarzeń PMI PC Śląsk Nowością było zapoczątkowanie cyklu spotkań pod nazwą “PMBOK Guide”, otwartego przez Grzegorza Szałajko prelekcją PMBOK bez tajemnic.

Grzegorz o temacie seminarium:

„Wiele osób zajmujących się projektami słyszało o PMBOK Guide, może nawet miało go w rękach, jednak nie do końca wie co może znaleźć w tym jednym z najpopularniejszych standardów zarządzania na świecie. Tymczasem PMBOK Guide jest potężnym kompendium wiedzy, które może przydać się każdemu kierownikowi projektu, niezależnie od podejścia, które stosuje (tak, tak, w zwinnych projektach też).”

Kolejne wydarzenia w cyklu mają charakter warsztatowy. Pierwszy warsztat: “MS Project – harmonogramowanie i kontrola realizacji” odbył się 9-tego maja i był prowadzony przez pana Dariusza Kubiatowskiego. Zainteresowanie warsztatem było ogromne. Wszystkie bilety zostały wyprzedane zaledwie w kilka dni.

Ostatnie warsztaty z tego cyklu planowane są na 12-ego czerwca. Poprowadzą je przedstawiciele firmy SoftServe: Remigiusz Samborski oraz Piotr Szołucha. Planowana jest kontynuacja wydarzeń podejmujących zagadnienia PMBOKa.

Więcej na temat tego wydarzenia i nie tylko znaleźć można na fanpagu PMI Poland Chapter Oddział Śląsk.

Nowością w portfolio jest również wydarzenie “Mom-life balance” stworzone z myślą o mamach i ich pociechach. Seminarium odbędzie się już 30-tego maja, a prowadzone będzie przez prelegentki: Natalię Kądzielawę oraz Natalię Cholewę, które z powodzeniem łączą życie zawodowe, rozwój osobisty i rolę matek. W ramach warsztatu opowiedzą jak to robią, co w ich życiu się sprawdza, w jakie pułapki same wpadły. Zaproszą również do dyskusji i podzielenia się własnymi doświadczeniami.

W pierwszym półroczu tego roku PMI odbyło się też drugie organizowane przez oddział wydarzenie Women in Project Management. Do dyskusji na temat “Wrażliwości w biznesie” zaproszeni zostali Michał Makselan, Andrzej Szóstek oraz Agata Otrębska. Dyskusja poprzedzona była prelekcją Joanny Chmury: „Odwaga bycia sobą w biznesie”. Wydarzenie poprowadził Piotr Pinoczek.

Oddział kontynuował również realizację tradycyjnych seminariów podejmujących tematy miękkie i ściśle związane z zarządzaniem. W lutym wraz z Joanną Karpetą – trenerką i coachynią biznesu, autorką książki „Pokochaj poniedziałki” PMI zapraszał na wydarzenie podejmujące kwestię wypalenia zawodowego i tego jak sobie z nim radzić. Natomiast w maju we współpracy z firmą Fujitsu PMI Śląsk zorganizował prelekcję, na której pracownicy firmy : Alex Scleparis oraz Marcin Dębowski dzielili się doświadczeniami na temat współpracy ich zespołów.

Lipiec i sierpień to tradycyjnie przerwa wakacyjna i okres przygotowań do konferencji PM Mania, która w tym roku odbędzie się 28 października. Zapraszamy do śledzenia PMI PC Śląsk na portalach społecznościowych:
https://www.facebook.com/slaskipmi/,
https://www.linkedin.com/company/pmi-poland-chapter-silesia-branch