Zatrudniamy nawet więcej pracowników niż przed pandemią

Możliwość komentowania Zatrudniamy nawet więcej pracowników niż przed pandemią została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia

Rozmowa z Eugenem Kostewiczem, dyrektorem Eldisy Polska

Eugen Kostewicz, dyrektor Eldisy Polska

Eugen Kostewicz, dyrektor Eldisy Polska fot. mat. prasowe

– Jak Eldisy Polska radzi sobie w trudnych warunkach pandemii jeśli chodzi o organizację pracy, przestrzeganie standardów sanitarnych? Czy przedsiębiorstwo udziela również wsparcia służbom walczącym z epidemią?

W tym roku przedsiębiorcy zostali poddani trudnej próbie, czyli pandemii i wywołanemu przez nią zastojowi w gospodarce. Bardzo szybko musieliśmy dostosować się do zmieniających się warunków. Zmobilizowaliśmy wszystkie swoje zasoby, by jak najszybciej i jak najsprawniej przeprowadzić transformację cyfrową, pozwalającą na możliwie normalną działalność operacyjną w nowej sytuacji.

– Pandemia oznacza również trudną sytuację na rynku pracy, obawy ludzi przed zwolnieniami. Jak problem tren wygląda w Eldisy Polska? Czy pracownicy mają poczucie stabilności zatrudnienia?

W związku z pandemią dużo zaczęło się mówić, że to koniec rynku pracownika. Pojawiło się wiele publikacji wskazujących, że mamy do czynienia z rynkiem pracodawcy. Eldisy Polska nie myślała nawet o zwolnieniach załogi z powodu pandemii , ale i tak budziło to obawy wśród pracowników.

Jednak w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się firma, pracownicy mają stabilność zatrudnienia i powinni być spokojni o miejsca pracy. Co więcej, pracujemy pełną parą, a liczba osób zatrudnionych jest w tej chwili nawet większa niż na początku pandemii.

– Jakie są najważniejsze inwestycje rozwojowe przedsiębiorstwa zaplanowane na 2021 rok? Czy pandemia nie wpłynie na ich ograniczenie?

Na chwilę obecną jest wiele ciekawych, nowych projektów dotyczących w szczególności modeli aut elektrycznych . Ale tutaj nie mogę, na chwilę obecną, uchylać rąbka tajemnicy .Inwestycje na 2021 r. są zaplanowane jednak czekamy jak rozwinie się stan epidemii i co przyniesie nam nowy rok.

– Czego nauczył Pan się jako menedżer w czasie tego kryzysu? Jak zamierza Pan wykorzystać te doświadczenia w okresie już po pandemii? Co zmieni się w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstwa?

Pandemia spowodowała też pozytywne zmiany w funkcjonowaniu firmy Eldisy Polska. W kilka dni udał się wprowadzić w firmie więcej pracy zdalnej niż w ciągu dwóch poprzednich lat. Jeszcze przed pandemią namawialiśmy pracowników na uczestnictwo wirtualnych spotkania i w rozwijaniu home office.Praca zdalna i spotkania online bardzo ułatwiają nam pracę i skracają czas realizacji przedsięwzięć.

Dziękuję za rozmowę Radosław Nosek

 

Eldisy Polska Sp. z o.o. jest częścią światowej grupy firm Vorwerk  &  Sohn dającej pracę ponad sześciu tysiącom osób na całym świecie. Dywizja Eldisy specjalizuje się w produkcji uszczelek dla przemysłu samochodowego, budowlanego oraz branży AGD. We wszystkich zakładach zlokalizowanych w Niemczech, Meksyku na Słowacji oraz w Polsce każdego dnia tworzymy elementy uszczelniające najwyższej jakości.