XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń przed Nami

Możliwość komentowania XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń przed Nami została wyłączona Aktualności

W dniach 21-22 czerwca 2021 odbędzie się XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń. Wzorem zeszłego roku Forum odbędzie się w sposób tradycyjny pierwszego dnia na terenie CKK Jordanki w Toruniu, natomiast drugi dzień konferencji zostanie przeprowadzony w formie online. Nagrane wcześniej panele tematyczne zostaną zamieszczone na kanale Welconomy w platformie youtube.

Toruń
Toruń fot. MC

Sesję Inauguracyjną, podczas której debatować będziemy nad wpływem pandemii na zmiany społeczno- gospodarcze w kraju i na świecie poprowadzi profesor Michał Kleiber.

Z kolei Sesję Plenarną dotyczącą Zielonego Ładu będzie koordynował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak.

Zielony Ład jako zagadnienie wpływające na wszystkie rodzaje aktywności gospodarczej, społecznej i kulturalnej zostanie omówiony szerzej podczas panelu „ W zielone gramy”, który moderować będzie przewodnicząca Sejmiku Kujawsko- Pomorskiego Elżbieta Piniewska. W panelu wezmą udział między innymi : Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, dr Alina Skorb-Gała – kierownik Wydziału ESG Energa z Grupy ORLEN, Małgorzata Waszak-Klepka – Przewodnicząca Sejmiku Wielkopolskiego.

 Jak w minionych latach osobny blok przeznaczony będzie dyskusji na temat współpracy z zagranicą. Gościć będziemy między innymi przedstawicieli dyplomacji oraz przedsiębiorców zagranicznych.

Na specjalną uwagę podczas tegorocznego Welconomy zasługuje debata kilku urzędujących obecnie wojewodów na temat działań administracji rządowej w regionach podczas walki z pandemią. Debatę poprowadzi wojewoda kujawsko- pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Tematyka XXVIII Welconomy jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, poglądów czy branży, którą reprezentuje. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych wieloletnich i przyszłych sympatyków.

W tym roku na szczególną uwagę zasługują dwa panele, które odbędą się pierwszego dnia Welconomy „Sprawiedliwa akcyza na alkohol gwarantem wzrostu wpływów do budżetu państwa”. Moderatorem panelu będzie Wojciech Szeląg – polski dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz “E-commerce dla alkoholu – jeśli nie teraz to kiedy”, który poprowadzi Dariusz Grzędziński – redaktor tygodnika Wprost

Bieżące wiadomości sukcesywnie będą mogli Państwo śledzić na naszej oficjalnej stronie www.welconomy.pl

Współorganizatorzy: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Województwo Kujawsko- Pomorskie, Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polregio sp. z o.o., Energa z Grupy ORLEN, Kapsch Telematic Services sp. z o.o., Gmina Miasta Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Żabka Polska sp. z o.o., Huawei Polska sp. z o.o.