Wrocławki Park Technologiczny: Ogólnopolski Kongres „Zmiana Edukacji” już we wrześniu we Wrocławiu!

Możliwość komentowania Wrocławki Park Technologiczny: Ogólnopolski Kongres „Zmiana Edukacji” już we wrześniu we Wrocławiu! została wyłączona Aktualności, Nauka

Trudne powroty do szkoły stacjonarnej, rola edukacyjnych raportów i opracowań w dobie pandemii COVID-19, zgubne nawyki w polskich szkołach oraz „inne” szkoły z całego świata – to tylko niektóre tematy, które będą omawiane na II Kongresie „Zmiana Edukacji”, który odbędzie się w dniach 29-30 września. Choć w wydarzeniu można wziąć udział tylko wirtualnie, to nadawane będzie ono z wrocławskiego Rynku! Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

wirtualny II Kongres Zmiana Edukacji
wirtualny II Kongres Zmiana Edukacji fot. mat. WPT

Dwudniowe wydarzenie zgromadzi wokół siebie wszystkich, którym bliski jest temat edukacji. Wśród gości specjalnych, którzy wystąpią na Kongresie, będą m.in.: Justyna Suchecka, Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od histy), Oktawia Gorzeńska, Jan Wróbel i Jędrzej Witkowski. Podczas wydarzenia będą oni rozmawiać o tym, jak nauczyciele, rodzice i uczniowie widzą dzisiejszą szkołę. Spróbują odpowiedzieć na pytania o to, jaką rolę powinna ona dziś pełnić i jak sprawić by uczniowie oraz nauczyciele, czuli się w niej bezpieczniej i mogli uczyć (się) tego, co ma dla nich sens i wartość.

– W WPT wierzymy, że przyszłość trzeba zaprojektować – by to zrobić, bezsprzecznie musimy zadbać o nowoczesną edukację. Na drugim już Kongresie „Zmiana Edukacji” będziemy wspólnie rozmawiać o tym, jak sprawić by polska szkoła była otwarta na kreatywność i dawała młodym ludziom umiejętności, które realnie będą mogli wykorzystać w swoim życiu. Mam nadzieję, że Kongres będzie dla wszystkich jego uczestników przestrzenią, w której znajdą praktyczne wskazówki, pokazujące jak łatwiej, praktyczniej i z wizją rozwijać nasze szkoły. – Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

W programie Kongresu są też dyskusje o edukacyjnych raportach i opracowaniach, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat oraz trudnym powrocie, czyli tym jakie są potrzeby uczniów, którzy wrócili we wrześniu do szkoły. Ponadto przeprowadzony zostanie blok webinarów, w którym pojawią się tematy inspirujących inicjatyw w polskich i zagranicznych szkołach oraz autorskie elementy, które powstały specjalnie z myślą o nauczycielach w kontekście rozpoczynającego się nowego roku szkolnego – m.in. druga odsłona webinaru „Mniej znaczy więcej”. Odbędzie się również debata z udziałem publiczności pt. „Zgubne nawyki polskiej szkoły. Top 10 z naszego własnego ogródka”.

wirtualny II Kongres Zmiana Edukacji
wirtualny II Kongres Zmiana Edukacji fot. mat. WPT

Gospodarzami II Kongresu „Zmiana Edukacji” są Wrocławski Park Technologiczny i działająca przy WPT Fundacja Pro Mathematica. Rolę organizatora pełni Fundacja Zaawansowanych Technologii.

– Nie możemy się już doczekać wrześniowego Kongresu Zmiana Edukacji. Nasza Fundacja od 10 lat jest w bliskim kontakcie ze szkołami. Program Explory, który wspiera młode talenty, dał nam możliwość poznania wybijających się szkół i wielu zaangażowanych nauczycieli. Od roku jesteśmy zaangażowani w inicjowanie pozytywnych zmian w sektorze edukacji, tworząc Program Zmiana edukacji, w ramach którego upowszechniamy ciekawe i możliwe do zaaplikowania przez każdą szkołę działania, które czynią szkoły lepszym miejscem dla uczniów i nauczycieli. Nasz pierwszy Kongres Zmiana Edukacji zgromadził ponad 1600 uczestników, a dostępne w sieci materiały video cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obserwujemy również dużą otwartość środowiska edukacyjnego na nowe rozwiązania. – mówi Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Program wydarzenia i rejestracja dostępna jest na: www.zmianaedukacji.pl