W Szkole Francuskiej nasze dzieci poznają bogactwo dwóch kultur: polskiej i francuskiej

Możliwość komentowania W Szkole Francuskiej nasze dzieci poznają bogactwo dwóch kultur: polskiej i francuskiej została wyłączona Aktualności, Nauka

Magdalena i Mikołaj to kolejna polsko-francuska rodzina, która wybrała Szkołę Francuską w Warszawie (LFV). Po długoletnim pobycie we Francji zdecydowali się jednak na powrót do Polski, ale bardzo chcieli, żeby Francja stała się drugą ojczyzną dla małej Natalii…

Mikolaj i Magdalena z dziećmi fot. LFV
Mikolaj i Magdalena z dziećmi fot. LFV

Dlaczego zdecydowaliście Państwo na szkołę francuską dla swoich dzieci?

Mikołaj: Urodziłem się we Francji, ale ze względu na polskie korzenie bardzo często odwiedzałem Polskę. Poznałem Magdalenę, kiedy miałem już plan wracać do Polski, ale spędzaliśmy we Francji jeszcze kilka lat. Dla Magdaleny to była okazja, żeby poznać francuską kulturę i obyczaje. We Francji urodziła się nasza córka Natalia i syn Ksawery, jednak tęsknota za Polską była dla nas silniejsza i ostatecznie postanowiliśmy wrócić na stałe.

Magdalena: Gdy urodziła się nasza najstarsza córka Natalia, zaczęliśmy myśleć o jej przyszłości. Bardzo chcieliśmy, by znała język francuski i francuską kulturę. Zależało nam by Francja stała się dla Natalii drugą ojczyzną. Wybór LFV był dla nas idealnym rozwiązaniem, by żyjąc na co dzień w Polsce być tak blisko Francji. Nasza najmłodsza córeczka, kilkumiesięczna Emila przyszła na świat w Warszawie. Zapiszemy ją również do LFV.

W porównaniu z innymi szkołami w Warszawie, co przekonało Państwa do zapisania dziecka do LFV?

Mikołaj: Przed ostateczną decyzją o wyborze szkoły dla Natalii przeglądaliśmy oferty innych placówek w Warszawie. Zależało nam na połączeniu nauki języka, wysokiego poziomu nauczania, który przełoży się na rozwój naszego dziecka i otworzy je na świat. Jedynie LFV posiada akredytację francuskiego Ministerstwa Edukacji. Posiadając francuskie korzenie, wybór był dla nas oczywisty.

Jakie są główne zalety LFV według Państwa?

Magdalena: Ogromnym plusem LFV jest międzynarodowe środowisko, wysoki poziom nauczania, a przede wszystkim język francuski, który jest językiem wykładowym. Szkoła ma w swojej ofercie cały wachlarz ciekawych zajęć pozalekcyjnych, każde dziecko z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie.

Mikołaj: Mamy doskonały kontakt z nauczycielami i dyrekcją zarówno osobisty jak i mailowy, korzystamy z platform takich jak Pronote, Padlet (narzędzia komunikacji z administracją szkoły). Tak więc jesteśmy w stałym kontakcie, co jest niezwykle ważne, by na bieżąco wiedzieć co się dzieje z naszym dzieckiem. O sprawach ogólnych również jesteśmy informowani na bieżąco.

Jak Państwo oceniają naukę dziecka w LFV?

Mikołaj: Szkoła zapewnia doskonałe możliwości rozwoju. Materiał edukacyjny przekazywany jest w bardzo ciekawy sposób. Córka pokochała matematykę dzięki Les Noums- uroczym śmiesznym stworkom.

Magdalena: Podczas nauki zdalnej podpatrywałam jak prowadzone są zajęcia i jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i pomysłowości nauczycieli. Szczególnie podczas lekcji z Panią Kasią, która prowadzi lekcje języka francuskiego wyrównujące poziom, uśmiech nie znikał z buzi Natalii, z mojej z resztą też, taka nauka to sama przyjemność.

Jak wyobrażacie sobie Państwo edukację waszych dzieci za kilka lat?

Mikołaj: Jeśli chodzi o dalszą edukację naszej córki, chcielibyśmy aby kontynuowała naukę w LFV. Być może kiedyś zapragnie studiować za granicą, oczywiście będziemy ją wspierać i starać się by rozwijała swoje pasje.

Co byście Państwo doradzili rodzinom, które wciąż wahają się nad wyborem szkoły dla swojego dziecka?

Magdalena: Wydaje mi się, że każdy rodzic sam musi określić co jest dla niego najważniejsze przy wyborze szkoły. Istotne jest to czy dziecko dobrze czuje się w danym środowisku, czy może liczyć na wsparcie i pomoc nauczycieli. Rozwój emocjonalny dziecka jest równie ważny jak rozwój intelektualny.

W dniu 28.01 Szkoła Francuska (LFV) weźmie udział w Expo Szkół Niepublicznych, które odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Przy tej okazji rodzice będą mogli poznać grono administracyjno-pedagogiczne szkoły i zadać wszelkie pytania dotyczące oferty placówki dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

LFV_Sadyba fot. LFV
LFV_Sadyba fot. LFV
LFV_Sadyba fot. LFV
LFV_Sadyba fot. LFV

Więcej informacji tutaj:

https://lfv.pl/event/warszawa-expo-our-kids-3/ Szkoła Francuska w Warszawie (LFV):

www.lfv.pl https://www.facebook.com/lfv.varsovie

baner_Warszawa_expo
baner LFV fot. LFV