To już ostatnia chwila, aby wziąć udział w Konkursie dla mediów „Platynowe Megawaty”

Możliwość komentowania To już ostatnia chwila, aby wziąć udział w Konkursie dla mediów „Platynowe Megawaty” została wyłączona Aktualności

Tylko do 12 kwietnia br. można przesyłać zgłoszenia w Konkursie dla mediów „Platynowe Megawaty”, w ramach którego nagrodzone zostaną najlepsze materiały 2022 roku, dotyczące rynków energii, gazu i OZE. W tegorocznej odsłonie plebiscytu dziennikarze zawalczą o wyróżnienia w nowych kategoriach.

konkurs dla mediów „Platynowe Megawaty” baner TGE
konkurs dla mediów „Platynowe Megawaty” baner TGE

Konkurs jest organizowany z myślą o przedstawicielach mediów ogólnopolskich i regionalnych, którzy jako autorzy materiałów prasowych, radiowych, telewizyjnych, internetowych, a także m.in. podcastów przybliżają czytelnikom zawiłości związane z sektorem energetycznym. I o ile ten aspekt wpisany jest na stałe w DNA plebiscytu, o tyle z roku na rok ewoluuje jego formuła, co jest wynikiem zmieniającego się świata oraz samych mediów. Edycja 2022 może się więc poszczycić zupełnie nowymi kategoriami, w ramach których dziennikarze zawalczą i o tytuły, i o nagrody pieniężne. Są to:

  • Dziennikarz Roku 2022 (nagroda główna),
  • Najlepszy materiał na temat transformacji energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał na temat rynku gazu w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał na temat branży energetycznej w mediach regionalnych w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał audiowizualny na temat branży energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał newsowy na temat branży energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie).

Idea Konkursu pozostaje niezmienna – popularyzacja obiektywnego, etycznego i wysoce merytorycznego dziennikarstwa, a także rozwijanie debaty publicznej oraz edukacja mediów, bowiem inicjatywą towarzyszącą Konkursowi są organizowane wspólnie z Partnerami warsztaty dla dziennikarzy, stanowiące doskonałą okazję do zapoznania się aktualnymi zagadnieniami branżowymi.

Dziennikarskie podsumowanie 2022 roku

Dziewiąta edycja ruszyła 15 marca i potrwa do 12 kwietnia 2023 r. W tym czasie zarówno autorzy publikacji (dziennikarze), jak i kolegia redakcyjne, członkowie Kapituły Konkursu czy przedstawiciele TGE mogą zgłaszać opublikowane między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 r. materiały, które traktowały o energii elektrycznej, gazie, odnawialnych źródłach energii, ciepłownictwie itp. Jednym słowem – pod lupę brana jest szeroko rozumiana energetyka.

Siła przekazu

Co liczy się przy wyborze laureatów? Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele Patronów, Partnerów oraz Organizatora, oceni wszystkie zgłoszone prace, biorąc pod uwagę m.in. wartość informacyjną materiału, jego poprawność merytoryczną, formę i czytelność wypowiedzi, a także walory publicystyczno-edukacyjne. Zwycięskie publikacje ma bowiem cechować jasność przekazu, obiektywizm oraz przestrzeganie zasad etyki.Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w maju 2023 r., podczas uroczystej gali.

Partnerzy

Inicjatywę, jak co roku, wspierają Patroni honorowi: Minister Aktywów Państwowych, Minister Klimatu
i Środowiska oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, a także jeszcze liczniejsze grono Partnerów: TAURON Polska Energia S.A. (Partner strategiczny), Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.,
GAZ-SYSTEM S.A., Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.,
PKP Energetyka S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Respect Energy S.A. oraz Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Organizator: Towarowa Giełda Energii S.A.

Szczegóły Konkursu znajdują się na stronie www.tge.pl w zakładce Konkurs Platynowe Megawaty pod adresem https://tge.pl/Konkurs, a dodatkowych informacji udziela Biuro Prasowe TGE pod adresem press@tge.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie.

**********************************************************************************************************************

Towarowa Giełda Energii S.A. (TGE) jest jedyną licencjonowaną giełdą towarową w Polsce, posiadającą od marca 2015 r. zezwolenie na prowadzenie rynku regulowanego. Giełda jest Nominowanym Operatorem Rynku Energii Elektrycznej (NEMO) dla polskiego obszaru cenowego. Od 15 listopada 2017 r. TGE prowadzi działalność na europejskim Rynku Dnia Następnego SDAC. 19 listopada 2019 r. Giełda uruchomiła transgraniczny Rynek Dnia Bieżącego SIDC w modelu XBID. Giełda znajduje się na opublikowanej przez ACER liście platform do raportowania danych transakcyjnych zgodnie z wymogami Rozporządzenia REMIT. Od marca 2012 r. TGE należy do Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

źródło informacji: TGE