Thomas J. Lee gościem specjalnym Kongresu 590

Możliwość komentowania Thomas J. Lee gościem specjalnym Kongresu 590 została wyłączona Aktualności, Biznes

Po raz kolejny największa impreza gospodarcza „Kongres 590” odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Gościem specjalnym będzie Thomas J. Lee, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisors.

 

Thomas J. Lee_gość specjalny Kongresu 590 fot. mat. prasowe

 

Thomas J. Lee jest jednym z najciekawszych analityków w Stanach Zjednoczonych. Od ponad 20 lat bada makro rynki oraz prowadzi działania w obszarze equity research. Specjalizuje się w rynku technologii komunikacyjnych.

Komentatorzy podkreślają jego nieortodoksyjne podejście do zjawisk i trendów – udało mu się np. przewidzieć szereg zdarzeń w sektorze telekomunikacyjnym, wychodząc z założenia, że wyniki przedsiębiorstw są bardziej zależne od kapitału, niż od tego jak w danym momencie postrzegają je inwestorzy. Trafnie przewidział przebieg ożywienia na rynku nieruchomości po kryzysie 2008-2012.
Jako jeden z pierwszych analityków zainteresował się również kryptowalutami i technologią blockchain.

Przed założeniem niezależnego butiku badawczego Fundstrat Global Advisors był m.in. głównym strategiem ds. aktywów w J.P. Morgan Chase & Co. a także dyrektorem zarządzającym Salomon Smith Barney. Jest Członkiem CFA®, New York Society of Security Analysts (NYSSA) oraz Economic Club of New York.

Kongres 590 to kilkadziesiąt debat, setki przedyskutowanych wątków, tysiące kuluarowych rozmów.
Organizatorzy wierzą, że doświadczenie zaproszonych gości, pomoże wytyczyć nowe kierunki rozwoju
gospodarczego Polski.

Partnerami Strategicznymi Kongresu 590 są:
Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, KGHM Polska Miedź S.A., PKN Orlen, PKO Bank Polski, Polskie Koleje Państwowe S.A.

Partnerem Strefy MŚP podczas Kongresu 590 jest:
PKO Bank Polski

Oficjalnym Bankiem Kongresu 590 jest:
PKO Bank Polski

materiały: Kongres 590