TGE po raz trzeci z tytułem Best Sustainable Commodities Exchange (Central Europe)

Możliwość komentowania TGE po raz trzeci z tytułem Best Sustainable Commodities Exchange (Central Europe) została wyłączona Aktualności

Działania Towarowej Giełdy Energii zostały po raz kolejny docenione przez londyński magazyn Capital Finance International (CFI.co), który już trzeci raz z rzędu wyróżnił polską Giełdę tytułem Best Sustainable Commodities Exchange (Central Europe). Nagrodę przyznano w plebiscycie, w ramach którego CFI.co co roku wskazuje firmy i organizacje z całego świata, przyczyniające się do konwergencji gospodarek oraz stanowiące inspirację dla innych podmiotów.

Piotr Zawistowski, Prezes Zarządu TGE
Piotr Zawistowski, Prezes Zarządu TGE fot. mat. prasowe

– Każdy rok przynosi nowe wyzwania, na które jako Giełda musimy dynamicznie reagować. Ale nic nie byłoby możliwe w oderwaniu od pojedynczej jednostki oraz środowiska, w jakim żyjemy. Dla Towarowej Giełdy Energii liczy się nie tylko rozwój w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale także to, co wykracza poza tabelki w Excelu, mam na myśli naszych pracowników, ich życie, otoczenie oraz odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Dlatego też w ramach całej GK GPW, do której należymy, została wprowadzona „Strategia ESG Grupy Kapitałowej GPW 2025”. Zgodnie z jej wytycznymi w swojej działalności koncentrujemy się zarówno na kształtowaniu biznesu w sposób zrównoważony, jak również staramy się upowszechniać odpowiedzialne zachowania, m.in. poprzez edukowanie uczestników rynku oraz promocję wartościowych postaw. Jest nam niezmiernie miło, że nasza postawa znalazła uznanie magazynu CFI.co, który już po raz trzeci nagrodził TGE tytułem „Best Sustainable Commodities Exchange (Central Europe)”. To ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie firm wyróżniających się perfekcją w działaniu, które mogą być jednocześnie przykładem dla innych – powiedział Piotr Zawistowski, prezes zarządu TGE.

Magazyn CFI.co skupia się na zagadnieniach związanych z finansami, ekonomią i biznesem – wszystko po to, aby czytelnicy lepiej rozumieli siły wpływające na globalną gospodarkę i zmieniające jej kształt. Redakcja od lat dostarcza informacji na temat międzynarodowych rynków, analizując czynniki napędzające rozwój, a także identyfikując regiony, sektory przemysłu i przedsiębiorstwa, które odniosą sukces. Opisując impulsy sprzyjające konwergencji gospodarczej, magazyn typuje liderów w swoich dziedzinach, wierząc, że staną się oni inspiracją dla innych firm działających
w podobnych obszarach.

W ramach organizowanego od wielu lat konkursu CFI.co przygląda się tysiącom podmiotów i organizacji z całego świata. Za pośrednictwem portalu użytkownicy mogą zgłaszać nominacje, spośród których tworzona jest tzw. shortlista.

– Towarowa Giełda Energii od 22 lat przyczynia się do modernizacji i demokratyzacji rynków energii. Właścicielem TGE jest największa giełda w Europie Środkowo-Wschodniej – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Z myślą o promowaniu etycznych zachowań biznesowych wprowadzono strategię ESG obejmującą całą grupę. TGE wierzy, że kluczem do zrównoważonego rozwoju jest współpraca na rzecz wspólnej wizji. Dowiodła tego pandemia, która zmusiła społeczeństwo do zmiany utrwalonych nawyków i wytyczenia nowych dróg. Dzisiaj znaczenie zdolności cyfrowych jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, a podejmowane nieustannie przez TGE inwestycje w infrastrukturę techniczną i efektywność energetyczną przynoszą dywidendę w postaci wzrostu wygody, przejrzystości, wartości oraz bezpieczeństwa energetycznego. Spółka wprowadziła produkty wspierające powstawanie odnawialnych źródeł energii, a także ich dalszy rozwój i wzrost dostępności. Towarzyszy temu dążenie do ustanowienia w branży energetycznej doskonalszych benchmarków cenowych ze względu na potrzebę opanowania wzrostu cen i ich częstych wahań – można przeczytać u uzasadnieniu przyznania TGE tytułu Best Sustainable Commodities Exchange (Central Europe).