Targi Pracy Sprint do kariery we Wrocławiu

Możliwość komentowania Targi Pracy Sprint do kariery we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Praca

Trzy dni popołudniowych spotkań z pracodawcami w formie szybkich rekrutacji, warsztatów rekrutacyjnych i szkoleń specjalistycznych, konsultacje w zakresie zakładania firmy oraz doradztwo zawodowe – to program Targów Pracy Sprint do kariery, które odbędą się w dniach 26-28 listopada. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas XVI edycji Targów Pracy organizowanych przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zaprezentuje się 17 firm z branży logistycznej, turystycznej, finansowej oraz konsultingowej. Firmy przedstawią swoje oferty pracy podczas tzw. szybkich rekrutacji i warsztatów rekrutacyjnych.

Targi Pracy Sprint do kariery odbędą się w dniach 26-28 listopada br. w budynku B w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31.

Zależy nam na efektywnym kojarzeniu osób poszukujących pracy i pracodawców. Szybkie rekrutacje pozwalają na realizację tego celu. Podczas spotkania kandydat ma okazję do zaprezentowania się firmie w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy – jest to tzw. spotkanie zerowe. Po nim może otrzymać od firmy konkretną informację zwrotną na temat swoich kompetencji oraz nad czym powinien jeszcze popracować, aby w przyszłości stać się pracownikiem danej firmy. Oczywiście szybka rekrutacja może zakończyć się także przyjęciem do pracy. Natomiast podczas warsztatów rekrutacyjnych firma informuje o swoich planach rekrutacyjnych, sposobach rekrutacji. Kandydat ma także okazję do zweryfikowania swojego CV i dopytania o szczegóły dotyczące działalności firmy
– mówi Magdalena Kuczyńska, Koordynator Targów Pracy w WSB we Wrocławiu

Jak przygotować się do szybkiej rekrutacji?

Przede wszystkim zapoznać się z ofertą pracy, czyli przeanalizować zakres obowiązków i kompetencje niezbędne na danym stanowisku a także dowiedzieć się więcej na temat branży, w której wybrana firma działa. Przygotowując CV zawrzyjmy w nim informacje ważne z punktu widzenia danej oferty pracy
– radzi Magdalena Kuczyńska.

Podczas targów działać będzie specjalna Strefa Konsultacji, w której eksperci Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości doradzą w zakresie zakładania działalności gospodarczej oraz rekrutacji i selekcji pracowników. Doradcy zawodowi z Biura Karier pomogą w zaplanowaniu kariery, w razie potrzeby zaopiniują poprawność przygotowania dokumentów aplikacyjnych lub podpowiedzą jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Specjaliści z firmy Camp Leaders Poland sp. z o.o. pomogą również w przygotowaniu i sprawdzaniu CV w języku angielskim.  Dodatkowo studenci z Koła Naukowego Prawa pod opieką pracownika naukowo-dydaktycznego będą udzielać porad z zakresu prawa pracy oraz zatrudniania obcokrajowców w Polsce.

Na uczestników targów czekają też szkolenia, które przeprowadzą specjaliści z rekrutujących firm. Celem szkoleń będzie przybliżenie specyfiki branży i działalności firmy poprzez wykorzystanie ciekawych case studies oraz w oparciu o doświadczenie zawodowe prowadzących.

Sprintem do kariery

Każda okazja do spotkania z potencjalnym pracodawcą zbliża osoby poszukujące pracy lub chcące ją zmienić do uzyskania wymarzonej posady. Targi pracy dają taką możliwość. W tym roku zdecydowaliśmy się na odejście od tradycyjnej formuły wystawienniczej targów na rzecz szybkich rekrutacji, warsztatów rekrutacyjnych, szkoleń. Moim zdaniem taka formuła jest bardziej efektywna, zarówno dla osób szukających pracy jak i pracodawców. Mam nadzieje, że większość spotkań podczas naszych targów zakończy się zatrudnieniem lub zaproszeniem do kolejnego etapu rekrutacji. Sam fakt uzyskania informacji zwrotnej na swój temat podczas szybkich rekrutacji jest już cennym doświadczeniem dla poszukujących pracy. Zależy nam, aby osoby uczestniczące w naszych targach przyspieszyły swoją karierę lub proces poszukiwania pracy – stąd też nazwa tegorocznej edycji targów „Sprint do kariery”. Warto pamiętać, że może to być praca na etat lub samozatrudnienie. Podczas targów będzie okazja także przekonać się, czy własna firma to akurat „coś dla mnie”
– mówi Agnieszka Pijaczyńska, Dyrektor Biura Karier WSB we Wrocławiu.


Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązując zapisy na szkolenia i warsztaty rekrutacyjne. Szczegółowy harmonogram wydarzenia, oferty pracy oraz formularz zapisu online na szkolenia i warsztaty znajdują się na stronie www: 
https://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studiuj-i-pracuj/targi-pracy.