Studia na Politechnice? Są jeszcze wolne miejsca

Możliwość komentowania Studia na Politechnice? Są jeszcze wolne miejsca została wyłączona Aktualności, Nauka

Przed kilkoma dniami zakończył się pierwszy nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej. Jest jednak druga szansa, żeby w październiku rozpocząć naukę na uczelni. Właśnie rozpoczęła się druga rekrutacja na kierunki, na których są jeszcze wolne miejsca.

politechnika wrocławska logp

Chętni na stacjonarne studia I stopnia mogą wybierać z oferty zarówno we Wrocławiu, jak i Legnicy, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze.

W systemie rekrutacyjnym wolne miejsca są jeszcze na wielu kierunkach studiów. Najwięcej na budownictwie (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) – 90, mechanice i budowie maszyn energetycznych (Wydział Mechaniczno-Energetyczny) – 90, inżynierii środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska) – 90 i technologii chemicznej (Wydział Chemiczny) – 80.

Pełna lista kierunków wraz z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie:  https://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja/liczba-miejsc/liczba-miejsc-studia-i-stopnia-stacjonarne/

Rejestracja zgłoszeń kandydatów w ramach drugiej rekrutacji potrwa do 25 lipca do godz. 13.00, a dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia będą miały czas, by dostarczyć dokumenty najpóźniej do 29 lipca do godz. 15.00  (bud. C13, pok. 0.12).

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 8,5 tys. kandydatów.

Czekało na nich ponad 7 tys. miejsc na 52 kierunkach. W tym cztery w języku angielskim oraz tyle samo nowości: informatyczne systemy automatyki, elektromobilność, geoinformatyka oraz inteligentna informatyka. Największym zainteresowaniem cieszyły się informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka.